Bong Joon-ho Bu Yıl En Çok Beğendiği Filmleri Açıkladı

Günün Haberi Hollywood

Bong Joon-ho, bu yıl en beğendiği filmlerin Marriage Story ve Uncut Gems olduğunu açıkladı.

Memories of Murder, The Host, Snowpiercer ve Okja gibi filmleriyle adından söz ettiren, Güney Kore sinemasının önemli yönetmenlerinden biri olan Bong Joon-ho, bu yıl Parasite filmiyle sinemaseverlerin karşısına çıktı. 72. Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye kazanan Parasite, eleştirmenler ve seyirciler tarafından beğeniyle karşılanarak yılın en filmlerinden biri olarak değerlendirildi.

Dünyaca ünlü internet sitesi Reddit, yönetmen ile bir soru cevap etkinliği düzenledi. Bong Joon-ho, katılımcıların sorduğu favori yönetmen listesinde Alfred Hitchcock, Kyoshi Kurosawa, Kim Ki-Young, Shohei Imamura, Brian de PalmaDavid Fincher ve John Carpenter gibi isimleri saydı.

Ayrıca Bong Joon-ho, bu yıl en çok beğendiği filmleri de sinemaseverlerle paylaştı. Senaryosuna ve oyunculuk performanslarını takdir ettiği Noah Baumbach imzalı Marriage Story ile Safdie Kardeşler’in Adam Sandler’lı yeni filmi Uncut Gems‘i çok beğendiğini sözlerine ekledi.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up