Bong Joon Ho Müzikal Bir Film Yönetmek İstiyor

Hollywood
Parasite filmiyle Oscar ödüllerinde En İyi Film dahil 4 dalda ödül kazanan Bong Joon Ho, alışılmışın dışında müzikal bir film yapmak istediğini açıkladı.

Snowpiercer, Memories of Murder ve Okja gibi filmleriyle tanınan Güney Koreli yönetmen Bong Joon Ho, 2019 yılının en iyi filmi kabul edilen Parasite ile 4 dalda Oscar ödülü kazandı.

Hollywood’un gündemine hızlı bir şekilde düşen ve Parasite filmini HBO için ekrana taşıma çalışmalarına başlayan yönetmen, müzikal türünde bir filme imza atmak istediğini açıkladı.

Empire dergisine konuşan Bong Joon Ho, bir müzikal yapma isteğinin olduğunu dile getirse de, bunun beklenilenden daha farklı olacağını dile getirdi. Yönetmen, “Filmde karakterler şarkı söylemeye başladığı anda seyirci ‘Aman Tanrım, bu çok sevimsiz’ düşünceleriyle baş başa kalacak. Singin’ in the Rain gibi şaşırtıcı müzikaller var ve ben onları izlerken utanıp kızarmaya başlıyorum. Bu yüzden benim filmim farklı olmalı.” diyerek özgün bir müzikale imza atmak istediğini dile getirdi.

Yönetmen şu anda HBO için Parasite’ın ekran uyarlamasını geliştiriyor. Bunun yanı sıra ek projelerinin olduğunu da onayladı ancak detaylarından bahsetmedi. Korece çekeceği projelerinden bir tanesinin “kendine özgü korku ve eylem unsurlarına sahip” olduğunu dile getiren yönetmen, diğer filmi için ise “gerçek bir olaya dayanan gerçek bir olaya dayalı” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Indiewire

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up