Bong Joon-ho: “Mindhunter’ın Bir Bölümünü Yönetmek İsterdim”

Diziler

Son olarak Parasite filmiyle 72. Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ödülünü kucaklayan Güney Koreli yönetmen Bong Joon-ho, Amerika’da bir dizide yönetmen koltuğuna otursa bunun Mindhunter olacağını açıkladı.

The Host, Snowpiercer ve Okja filmleriyle adından söz ettiren Güney Kore sinemasının önemli isimlerinden Bong Joon-ho, bu yıl Parasite filmiyle 2019’un en çok ses getiren yapımlarından birine imza attı.

Eleştirmenler tarafından da beğeniyle karşılanan son filminin bu hafta ABD’de vizyona girecek olması vesilesiyle Collider’a konuşan Bong Joon-ho’a Amerika’da bir dizide konuk yönetmen olarak görev alma şansı olsa hangi diziyi tercih edeceği soruldu. Güney Koreli yönetmen ise: “Bir dizi yönetecek olsaydım tercihim Mindhunter‘dan yana olurdu.” cevabını verdi.

2003 yapımı Memories of Murder filmi ile Mindhunter benzeri bir teknik kullanarak katilden çok zihnine girip onu yakalamaya çalışan dedektiflere odaklanan Bong Joon-ho, seri katiller üzerine detaylı bir araştırma yapmıştı. Mindhunter’ın işlediği konulara aşina olduğunu ifade eden yönetmen, ilgi alanını da kapsaması nedeniyle diziye yabancı olmadığını ifade etti.

Joe Penhall’ın tarafından ekrana taşınan dizi, emekli FBI ajanı John E. Douglas’ın 1995’te yayınlanan ve gerçek hikayelerden oluşan Mindhunter: Inside the FBI’s Elite Serial Crime Unit kitabından ekrana uyarlandı. Dizi, Holden Ford ve Bill Tench adlı iki FBI ajanı ve psikolog Wendy Carr’ın mahkûm olmuş seri katillerin psikolojilerini anlayabilmek amacıyla gerçekleştirdikleri sorgulamaları merkeze alıyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up