Bong Joon-ho İmzalı Parasite’tan Yeni Fragman Yayınlandı

Asya Sineması

Memories of Murder, The Host ve Okja gibi filmlere imza atan Bong Joon-ho’nun 72. Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışacak yeni filmi Parasite’tan fragman yayınlandı.

Güney Kore’de çektiği Memories of Murder, The Host ve Mother gibi filmlerle tanınan Bong Joon-ho yeni filmi ile beyaz perdeye geri dönüyor.

Bong Joon-ho’nun yeni filmi Parasite, bu yıl sinemaseverler ile buluşacak. Her biri eşsiz karakterlere sahip dört kişilik bir ailenin yaşadıkları çalkantılı hayatı derinlemesine inceleyen film, son iki filmini İngilizce çeken yönetmenin on yıl sonra Korece olarak çektiği ilk film olma özelliğini taşıyor.

Filmin başrolünde yönetmenin Memories of Murder, The Host ve Snowpiercer filmlerinde birlikte çalıştığı Song Kang-ho yer alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Kang’ho’ya Choi Woo-shik, Jang Hye-jin, Park So-dam, Lee Sun-kyun ve Jo Yeo-jeong eşlik ediyor.

Joon-ho’nun yeni filmi de dünya prömiyerini Cannes Film Festivali’nde yapacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up