Bong Joon-ho, İlerleyen Dönemlerde Yıldızı Parlayacak Yönetmenleri Açıkladı

Dünya Günün Haberi Meraklısına
Sight & Sound dergisinin Mart 2020 sayısında konuk editörlük yapan Bong Joon-ho, önümüzdeki 20 yılda sinema dünyasında yıldızı parlayacak yönetmenleri listeledi.

Parasite filmi ile yıla damgasını vuran Bong Joon-ho, İngiltere’nin en prestijli sinema dergilerinden Sight & Sound‘un Mart 2020 sayısına özel ilk konuk editörü olarak görev aldı.

3 Şubat’ta dijital ortamlardaki yerini alan Mart sayısında usta yönetmen, önümüzdeki 20 yılda sinema dünyasında ses getireceğini düşündüğü yönetmenleri listedi.

Shia LaBeouf’un çocukluk yıllarından yola çıkarak senaryosunu kaleme aldığı ve kendi babasını canlandırdığı biyografi türündeki Honey Boy‘u yöneten Alma Har’el, 44. Toronto Film Festivali’nde aldığı olumlu yorumlarla dikkat çeken Saint Maud filmine imza atan Rose Glass, Asako I & II filmiyle beş yıl sonra sinemaya dönen Hamaguchi Ryusuke, Güney Koreli yönetmen Yoon Gaeun, Atlantique filminin yönetmeni Mati Diop, Bong Joon-ho’nun favori isimleri arasında yer aldı.

Ayrıca Happy as Lazzaro filmiyle Cannes’da En İyi Senaryo Ödülü’ne layık görülen Alice Rohrwacher, Get Out ve Us filmi ile gündemde olan Jordan Peele, 2019’un en filmleri arasında yer alan Midsommar’a imza atan Ari Aster, Marvel Sinematik Evreni‘nde geçecek The Eternals’ı yönetecek olan Chloé Zhao ve son olarak The Lighthouse filmini Oscar sahnesine taşıyan Robert Eggers da usta yönetmenin beğenerek takip ettiği isimler arasında yer aldı.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up