Bond, William Boyd’un Yeni Romanı ile Geri Dönüyor

Dünya

literary_solo_william_boyd_preview_interview3

 007 James Bond geri döndü. Bizim hatırladığımız kadar ustaca fakat biraz daha farklı. Ian Fleming’in ailesi tarafından yetkilendirilen İngiliz Yazar William Boyd “Solo” ile Bond’u tekrar karşımıza çıkaracak. Kurgusal bir casus olan Bond’un fanlarını kitapta bazı sürprizler bekliyor olacak. Bir tanesi de James Bond’un Daniel Day-Lewis gibi gözükmesi. Boyd’un yaptığı şu açıklamada bunu açıkça belirtti: “Amerikalı şarkıcı-söz yazarı Hoagy Carmichael gibi görünüyor. Danial Day-Lewis’da Hoagy Carmichael gibi görünüyor.”

1969 yılını konu alan romanda hoş bir İngiliz casusu yer alıyor. 45 yaşında olan casus Londra’nın lüks Dorchester Oteli’nden savaşta tahrip olmuş Batı Avrupa Ülkesi ve Washington üzerinde geçen tehlikeli ve yalnız bir göreve başlıyor. Okuyucular böylece romanı okurken Sean Connery veya Daniel Craig görüntülerini unutacaklar.

Boyd bir Bond hayranı olmasını ise “From Russia With Love” kitabında geçen “yasadışı heyecan”a bağlıyor. 1960’lı yıllarda yatılı okulda ışıklar kapanınca okuduğu kitaptaki Fleming karakterine,onun titiz yaklaşımına, giysilerine, sigara ve çekici kadınlara olan aşkına sadık kalacağını da söylüyor. Ayrıca bugün yaptığı bir açıklamada kitapta “Yeme içme çok var, bir çok ilginç kıyafet var çünkü Bond bir şehvet düşkünü” diyerek biraz da kitap hakkında fikir verdi.

Kitap Perşembe günü İngiliz kitapçılarda yer alacak. Amerika ve Kanada’da ise 8 Ekim’de okuyucu ile buluşacak.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up