Bohemian Rhapsody’nin Devam Filmi Çekilebilir

Hollywood

Rami Malek’in başrolünü üstlendiği Freddie Mercury biyografisi Bohemian Rhapsody‘nin devam filminin çekileceği söylendi.

91. Akademi Ödülleri’nde 4 Oscar’ın sahibi dönen Bohemian Rhapsody’nin devam filmi çekilebilir.

Queen’in video kliplerinin yönetmeni ve Freddie Mercury’nin yakın arkadaşı olan Rudi Dolezal, Page Six’e verdiği bir röportajda grubun meşhur menajeri Jim Beach’in bir devam filmi çekme niyeti olduğunu anlattı: “Live Aid konserinden itibaren başlayan bir devam filmi çekme niyetinde olduğunu biliyorum.” diyen Dolezal bu konunun son zamanlarda Queen ekibi arasında sık sık tartışıldığını anlattı.

Bohemian Rhapsody, 1985’te gerçekleşen Live Aid konseriyle sona ermişti ancak Freddie Mercury ise 1991 yılına kadar hayattaydı. Filmin Live Aid konserinden sonraki dönemi anlatacağı söylense de henüz resmileşmiş bir durum yok.

Bohemian RhapsodyQueen grubuna, müziklerine, klişelere meydan okuyan ve kuralları yıkarak dünyanın en sevilen sanatçılarından biri haline gelen ikonik solistlerine bir saygı duruşu niteliği taşıyor. Film, simgeleşmiş şarkıları ve devrimci sesiyle grubun meteorik yükselişine, Mercury’nin yaşam tarzının kontrolden çıkması ile çıkan iç çatışmaya ve yaşamını tehdit eden hastalığına rağmen Mercury’nin rock müzik tarihinin en büyük performanslarından birinde gruba liderlik ettiği Live Aid konserinin arifesinde muzaffer birleşme sürecine yayılıyor. Bu süreçte de, her zaman bir aile gibi olan ve günümüzde dışlanmışlara, hayalperestlere ve müzikseverlere ilham vermeye devam eden bir grubun mirasını süslüyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up