Boğaziçi Üniversitesi Sinemada Engelleri Kaldırıyor

Etkinlikler Genel Türkiye

Bir ilke imza atan Boğaziçi Üniversitesi, sinemada engelleri kaldırıyor ve 12 Kasım’da Akvaryum adlı kısa filmin gösterimi ile SineBU’da Sesli Betimleme açılışını gerçekleştiriyor.

akvaryum

Boğaziçi Üniversitesi, Türkiye’de ilk defa bir filmin sesli betimlemeli izlenmesine imkan sağlayan bir sinema salonu altyapısını hizmete sunuyor. Bu sayede görme engelliler ve engelli olmayan kişiler sinemada beraber film seyredebilecek. Boğaziçi Üniversitesi Sinema Salonu’nda düzenli olarak her ay bir filmin aynı anda hem kulaklık ile betimlemeli hem de betimlemesiz gösterimi yapılacak.

13 Kasım’dan itibaren ay sonuna kadar, Emin Alper’in yönettiği Abluka sesli betimleme ile izlenebilecek.

Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM), Sesli Betimleme Derneği, Boğaziçi Üniversitesi Sinema Kulübü ve Başka Sinema işbirliği ile hayata geçen; SineBU Sesli Betimleme’nin açılışı 12 Kasım’da Ayşegül Doğan’ın kısa filmi Akvaryum ile gerçekleştirilecek.

———————————————-

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up