Boğaziçi Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Jürisi Belli Oldu

Festivaller

Bu yıl 8. si düzenlenecek olan Boğaziçi Film Festivali’nin “Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması”nın jüri üyeleri açıklandı.

Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl 23 – 30 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 8. Boğaziçi Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması‘nın jüri üyeleri ve başkanı belli oldu.

Heyecanla beklenen yarışmanın başkanlık koltuğuna Kekeme Çocuklar Korosu, Bir Adam Girdi Şehre Koşarak, Şanzelize Düğün Salonu gibi romanların yazarı ve Uzak İhtimal ile Yozgat Blues filmlerinin senaristi Tarık Tufan oturacak. 

Tarık Tufan’ın başkanlığında Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda filmleri değerlendirecek jüri üyeleri arasında; “Canavarlar Sofrası”, “Kıyıdakiler”, “Kusursuzlar” ve “Son Çıkış” filmlerinin yönetmeni Ramin Matin; yönetmenliğini Derviş Zaim’in yaptığı “Devir”, “Balık” ve “Rüya” filmleri ile Bilal Babaoğlu’nun “Aşık”, Barış Kırımşelioğlu’nun “Posta Kutusu” gibi filmlerin görüntü yönetmenliğini gerçekleştiren Taner Tokgöz; “Kusursuzlar” , “Son Çıkış”, “Görülmüştür”, “Borç” filmiyle En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nün sahibi olan İpek Türktan Kaynak ve tiyatro ile başladığı oyunculuk kariyerini, Yeşim Ustaoğlu’nun “Tereddüt” filmindeki performansıyla Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde hem Ulusal hem de Uluslararası kategoride En İyi Kadın Oyuncu Ödülü ve Reha Erdem’in yönettiği “Koca Dünya” filmindeki performansıyla 4. Boğaziçi Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazanan oyuncu Ecem Uzun yer alıyor.

Bu sene yarışmada 100.000 TL’lik “En İyi Ulusal Uzun Metraj Film” ödülünün yanı sıra “En İyi Yönetmen”, “En İyi Kadın Oyuncu”, “En İyi Erkek Oyuncu”, “En İyi Senaryo”, “En İyi Sinematografi” ve “En İyi Kurgu” ödülü olmak üzere toplam 7 kategoride 180.000 TL’lik ödül dağıtacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up