Boğaziçi Film Festivali’nin Jürisi Belirlendi!

Festivaller Türkiye

III. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde jüri üyeleri açıklandı.

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği tarafından, İstanbul Medya Akademisi desteğiyle gerçekleştirilen III. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde jüri üyeleri açıklandı.

boğaziçi

Türk sinemasının gelişmesinin önünü açmak ve geleceğin sinemasını güçlendirme motivasyonuyla düzenlenen Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde bu yıl ilk kez yapılan uzun metraj filmlerini seçecek Uluslararası Uzun Metraj Film Jürisi; Borislav Chouchkov, Corinna Dästner, Mahmut Fazıl Coşkun, Sascha Ley ve Siddiq Barmak’dan oluşuyor.

Kısa ve belgesel türlerinde iddiasını sürdüren, Boğaziçi Film Festivali’ne bu yıl 111 ülkeden 2621 kısa film başvurdu.

Festivalde Kısa Film kategorisinde seçim yapacak olan Kısa Kurmaca Film Jürisi’nde; Christophe Loizillon, Hu Wei, Lendita Zeqiraj, Onur Yağız ve Orhan İnce’den yer alıyor.

Kısa Belgesel Film Jürisi’ndeki isimler, Amir Esfandiari, Delizia Flaccavento, Mouna Batniji Stewart, Nikolas Megrelis ve Semra Güzel Korver.

İstanbul Medya Akademisi Genç Yetenek Ödülleri ise Ayşe Nur Gençalp, Bülent Turgut ve Melih Şaylıman’dan oluşan jüri tarafından verilecek.

———————————————————————————

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up