Boğaziçi Film Festivali’ne Başvurular Uzatıldı

Festivaller Günün Haberi

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi işbirliği ile 26 Ekim – 3 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek 6 Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nin ulusal yarışma kategorisine yapılacak uzun ve kısa metraj filmler için son başvuru tarihi 27 Ağustos’a dek uzatıldı.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla ve TRT’nin kurumsal iş ortaklığıyla düzenlenecek 6. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nin son başvuru tarihi uzatıldı. Bu yıl 26 Ekim – 3 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması ve Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması’na 2017 ve 2018 yapımı filmler başvuru yapabiliyorken, Türkiye sinemasına yapım desteği sunan Bosphorus Film Lab için de yapım ya da fikir sürecindeki film projeleri katılabilecek. Başvurular 27 Ağustos 2018 Pazartesi günü saat 18:00’e dek festivalin web sitesi bogazicifilmfestivali.com’dan yapılabilecek.

En İyi Film’e 100 Bin TL
Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nin Türkiye sinemasının son bir yılına odaklanarak hazırlanan Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda bir film 100 bin TL değerindeki En İyi Film Ödülü’nü kazanırken, “En İyi Yönetmen”, “En İyi Erkek Oyuncu”, “En İyi Kadın Oyuncu”, “En İyi Senaryo”, “En İyi Görüntü Yönetmeni” ve “En İyi Kurgu” dallarında da para ödülleri verilecek.

Kısa filme toplam 45 Bin TL para ödülü
Festivalin ilk yılından başlayarak süren kısa filme desteği ise Kısa Kurmaca Film ve Kısa Belgesel Film olmak üzere iki farklı kategoride devam edecek. Kurmaca, animasyon ve deneysel türündeki filmlerin yarışacağı Ulusal Kısa Kurmaca Film dalında bir film 10 bin TL para ödülüne uzanırken, Ulusal Kısa Belgesel Film dalında da bir filme 10 bin TL para ödülü verilecek. Ayrıca tüm kısa filmler 25 bin TL değerindeki Ahmet Uluçay Büyük Ödülü için de yarışıyor olacak.
Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi işbirliği ile düzenlenen 6. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali, bu yıl 26 Ekim – 3 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek.

6. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali
26 Ekim – 3 Kasım 2018
Son Başvuru Tarihi: 27 Ağustos 2018

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up