Boğaziçi Film Festivali’nden Bent Hamer’a Onur Ödülü

Festivaller

6. Boğaziçi Film Festivali’ne O’Horten”,“Mutfak Hikâyeleri” ve “Factotum” adlı filmleriyle konuk olacak Norveçli yönetmen Bent Hamer’e Onur Ödülü verilecek.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla, TRT’nin kurumsal iş ortaklığı ve Anadolu Ajansı’nın global iletişim ortaklığında düzenlenecek 6. Boğaziçi Film Festivali’nin konuklarından biri de Norveçli sinemacı Bent Hamer olacak. Festivalin kapanış gecesinde Onur Ödülü’nü alacak Hamer’ın, filmografisinin en iyisi olarak gösterilen “Kitchen Stories / Mutfak Hikâyeleri”, Matt Dillon’lı Bukowski uyarlaması “Factotum” ve Cannes’da yarışan “O’Horten” adlı filmleri de festival kapsamında sinemaseverlerle buluşacak.

 

Bent Hamer, Ukraynalı yönetmen Sergei Loznitsa ile birlikte festivalin bu yılki Onur Ödülü’nün bir diğer sahibi olacak ve festivale özel bir master class gerçekleştirecek. Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi tarafından düzenlenen 6 Boğaziçi Film Festivali, bu yıl 26 Ekim – 3 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up