Boğaziçi Film Festivali’nde Yarışacak Filmler Belli Oldu

Festivaller

bogazici-film-festivali-1

Televizyon ve Sinema Filmi Yapımcıları Derneği (TESİYAP) tarafından gerçekleştirilecek olan 1. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde yarışacak ve gösterilecek  filmler açıklandı.

Büyük ödül; Animasyon, Kısa Film ve Belgesel Filmler arasından, sinema estetiği, sinema tekniği ve yaratıcı düşünce kriterleri gözetilerek seçilen en iyi kısa filme verilecek.

Festival, Türkiye’de ve Dünya’da etik, estetik ve teknik bütünlüğe sahip sinema filmlerin gelişmesine katkı sağlanması, genç yapımcı ve yönetmenlerin yeni filmler üretmesine maddi ve manevi destekler oluşturulması, ülke sinemamızın bir kimliğe kavuşması fikrinin gündemde tutularak gerekli faaliyetlerin yapılması, ülke sinemasının yurt içinde ve yurt dışında tanıtılması amacıyla düzenleniyor.

Bu yıl ilk kez düzenlenecek Uluslararası Boğaziçi Film Festivali 14-30 Kasım 2013 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Festivalde yarışacak filmler ise söyle;

KISA FİLM YARIŞMASI

Alba’nın  Koleksiyonu / Çiğdem Sinem Kodaş

Amok  Koşucusu  / Baki  Erdi Mamik

Ardıl / Semih  Korhan GÜüleroğlu

Avni  Amca / Çiğdem Toplaoğlu

Ayaz  Vurgunu / Aydın Kapancık

Birlikte / Barış Çorak

Buhar / Abdurrahman  Öner

Mavi  Kalpli Kadın-Ağıt  / Can Eren

Mod / Deniz Tarsus

Mülk  / Cengiz  Tapan

Patika / Onur Yağız

Pepuk / Özkan Küçük

Sadece  Tek Bir Gün  /  İsmail Tunç Şahin

Sessiz  / Rezzan Yeşilbaş

Son  Kuşlar / Ahmet  Ferah

Sus / Şerif Toklucu

Şeref  Dayı ve Gölgesi  / Buğra Dedeoğlu

The  Man Behind The Mask / Mustafa Yol

Yüksük / Enes Yurdaün

Zamanı  Öğütmek / Yusuf Cinbulak

 

BELGESEL YARIŞMASI

18.  Gün / Burak  Aktürk

A  Day From Abdullah’s Diaries  / Rabya  Al-Mouslie

Alacahan  /  Sinan  Arıkan

Ase  / Ercan  Orhan

Babalar  Grubu   / Hazal  Tüfekçi

Bosna’da  Gönlüm Sonbahar  / Onur Kök &  Kemal Sevim

Buken  Suri   / Yaşar  Oktay

Cervel-i  İstanbul   /  Can  Eren

Demir  Uçurtma   / Sedat  Aygün

Gecekondu  Mahallesi   / Emrah Kılıç

Gölün  Kıyısında  / Mehmet  Emre Gül

Kefenin  Cebi   /  Sevgi  Çoban

Kırmızı  Başlıklı Kız  /  Tülin  Tezel

Kovan   /  Gökçin  Dokumacı

Köprü   /  Soner  Sert

Nar  Taneleri  / Büşra  Eldemir

Sadık   /  Cantekin  Cantez

Uğur  Böceği ve Büyük Kaçış   / Özgür Karakaya

Umut   / Uğur  Nazilli

Zarok   / Muhammet  Beyazdağ

 

KISA FİLM GÖSTERİM FİLMLERİ

Adem’in Kuyusu   /  Veysel Cihan Hızar

Ali’nin Şişeleri  / Murat Düzyol

Alzeihmer İnsanın Kendini Terketmesidir  /  Neslihan Siligur

Asya  /  Mizgin Müjde  Arslan

Bi Garip Adam   /  Emre Sert

Bir Zamanda İki İnsan   /  Savaş  Sarıaslan

Bıyık  /   Umut  Delimehmet

Canım Benim   /  Ahmet Baturay  Tavkul

Döngü   /  Onur Işık  Cantü

Ekmek  /   Koray  Sevindir

Elmayı Yemek   /  Mustafa Mert  Güler

For Sale   /   Afsaneh  Pakroo

İs  /  Musa  Ak

İstirahat Odası   /   Hakan Burcuoğlu

Kirli Düşünceler   /  Halil Erdi  Özekmekçiler

Leke  /  Nafi  Ayvacı

Merak  /   Demet  Sever

Muğlak   /  Ceyhun  Yılmaz Ket

On  /   Ece  Ger

Pişmaniye  /  Ziya  Demirel

Revaluation of  Media  /  Oğuzhan Yanbaş

Scud Patriot  /  Selim Akgül

Son Rüzgar   /  Deniz Bozan

Sonsuz  /  Özcan Sel

Takıntı   /   Ceren  Avmen

Toto   /   Can  Fakıoğlu

Vardiya 12 – 48  /   Fatih Özdemir

Ve Örs Ve Ağaç  Ve Çocuk  /  Gürcan Erdemir

Xalu Xerze   /  Zekeriya Aydoğan

Uluslararası Boğaziçi Kısa Film Festivali Afişi

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up