Boğaziçi Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu

Festivaller Manşet

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu.

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi tarafından düzenlenen, Anadolu Ajansı’nın (AA) global iletişim ortağı olduğu festivalin ödül töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirildi.

En İyi Film Ödülü Mehmet Can Mertoğlu’nun yönettiği Albüm’ün olurken, senaryo ödülü Reha Erdem’in Koca Dünya’sına gitti. İşte tüm ödüller…

Uluslararası Uzun Metraj Film Ödülü: It’s Not The Time Of My Life (Szabolcs Hajdu)

Ulusal Uzun Metraj Film Ödülü: Albüm (Mehmet Can Mertoğlu)

En İyi Yönetmen Ödülü: Kaweh Modiri  (Bodkin Ras)

En İyi Senaryo Ödülü: Reha Erdem (Koca Dünya)

En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Emre Konuk (Siyah Karga)

En İyi Kurgu Ödülü: Szilvia Papp (It’s Not The Time Of My Life)

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Ecem Uzun (Koca Dünya)

En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Nicola Ristanovski (The Black Pin)

Ahmet Uluçay Kısa Film Özel Ödülü: Şucaiyye (Mohammed Almughanni)

Uluslararası Kısa Belgesel Film Ödülü: Şucaiyye (Mohammed Almughanni)

Uluslararası Kısa Kurmaca Film Ödülü: Love (Reka Bucsi)

Ulusal Kısa Belgesel Film Ödülü: Gökhan Öcal (Süheyla)

Ulusal Kısa Kurmaca Film Ödülü: İki Parça (Murat Uğurlu)

Kısa Film İzleyici Ödülü: 7 Santimetre (Metehan Şereflioğlu)

İstanbul Medya Akademisi Genç Yetenek Ödülü:  Ali Kışlar (Kefaret)

Yapım Destek Platformu Postprodüksiyon Ödülü: Kovan (Eylem Kaftan)

Yapım Destek Platformu TRT Ortak Yapım Ödülü: Dilsiz (Murat Pay)

Sinefesto

Sinefesto

Admin at Sinefesto
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.
Sinefesto

Latest posts by Sinefesto (see all)

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up