Boğaziçi Film Festivali Seçkisi Açıklanıyor

Festivaller Türkiye

3. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali seçkileri açıklanmaya başladı.

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi tarafından, üçüncü kez düzenlenecek Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde eleme sürecinin ardından seçkiler açıklanmaya başladı.

boğaziçi

Dünyanın en prestijli kısa film ödüllerinin verildiği platform olma hedefini sürdüren festivalde, Uluslararası Kısa Kurmaca ve Uluslararası Kısa Belgesel kategorilerinde seçkiler açıklandı.

20-27 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde Kısa filmler, En İyi Ulusal Kısa Kurmaca, En İyi Ulusal Kısa Belgesel, En İyi Uluslararası Kısa Kurmaca Ve En İyi Uluslararası Kısa Belgesel kategorilerinde yarışıyorlar. Ayrıca, İstanbul Medya Akademisi’nin Genç Yetenekler Ödülü de festival kapsamında verilecek.

Geçtiğimiz yıl Ahmet Uluçay Büyük Ödülü’nü alan Hu Wei’nin Butter Lamp filmi Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde gösterilmiş, sonrasında Oscar’da yarışarak büyük beğeni kazanmıştı. Bu yıl, ulusal kategorilerin yanında, uluslararası kategorilerde de başvurular artış gösterdi.

Uluslararası Kısa Kurmaca kategorisinde yarışacak 15 film şöyle:

Ave Maria – Basil Khalil / Filistin & Fransa & Almanya

Choban – Matija Pisačić / Hırvatistan

Citizen Day – Basile Doganis / Fransa

Dissonance – Till Nowak / Almanya

Frankenstein’s Bride – Agostina Galvez & Francisco Lezama / Arjantin

In The Dog House – Laura Ferrés / İspanya

In The Still of the Night – Erich Steiner / Avusturya

Kamakshi – Satindar Singh Bedi / Hindistan

Not at All – Martina Plura / Almanya

Some Of Us – Anja Kavic / Bosna Hersek

The Baby – Ali Asgari / İran & İtalya

The Bravest, The Boldest – Moon Molson / ABD

 The Preparation – Giorgi Tsilosani / Gürcistan

Wawes ’98 – Ely Dagher / Lübnan & Katar

Wayward (Rodløs) – Kira Richards Hansen / Danimarka

Uluslararası Kısa Belgesel kategorisinde yarışacak 15 film ise şöyle:

A Tale of Love, Madness and Death – Mijael Bustos Gutierrez / Şili

El Buen Amor (Good Love) – Gabriel Azorin / İspanya

Hide & Seek – David Muñoz / İspanya

Intersection – Dimitro Sukholytyy-Sobchuk / Ukrayna

Les Bosquest – JR / Fransa

Mend and Make do – Bexie Bush / İngiltere

Notes From Liberia – Judd EhrLich / ABD

Nowhere Place – Susanne Opstal / Hollanda

Object – Paulina Skibińska / Polonya

Play – Andrej Kolencik / Sırbistan

Starting Point – Michał Szcześniak / Polonya

Symbolic Threats – Mischa Leinkauf & Lutz Henke & Matthias Wermke / Almanya

The Archaeologist, the Archive and the Alchemists – Maxime Fuhrer / Belçika

The Pe Teachere Gold and River – Amanbek Azhymat / Kırgızistan

This Place We Call Our Home – Thora Lorentzen & Sybilla Marie Tuxen / Danimarka

 

———————————————

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up