Boğaziçi Film Festivali 22 Kasım Programı

Etkinlikler Festivaller Türkiye

Sinefesto medya sponsorluğunda gerçekleştirilen 3. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali film gösterimleri ve atölyelerle devam ediyor.

semra güzel

Festival kapsamında 22 Kasım Pazar günü 13:00‘de yönetmen Semra Güzel Korver‘in yöneteceği Kimin Neyin Hikayesi adlı atölyede; belgesel anlatım biçimi ve hikaye oluştururken hangi yaratıcı teknikler ile hikaye örgüsünü kullanmak gerektiği gibi konulara değinilecek.

derviş zaim

Ardından da 16:.00’da yönetmen Derviş Zaim ile Senaryo Yazımı ve Film Yapımı atölyesi düzenlenecek. Atölyede senaryonun temel ilkelerinden yola çıkarak öykülemenin, sinemasal anlatım haline gelmesi  ve yönetmenin karakterleri gün yüzüne çıkarış süreci incelenecek.

Bugün Gösterilecek Filmler

Festivalde film gösterimleri de devam ediyor. Günün öne çıkan iki filmi Kayıp Nehir ve Misafir. İki film de festivalin uluslararası yarışma bölümünde yer alıyor. Ryan Gosling’in yönetmenlik koltuğunda oturduğu Kayıp Nehir filminde yok olan bir şehrin gerçek dışı düşsel sahnelerinin arasında iki çocuk annesi Billy ölümü anımsatan karanlık bir yer altı dünyasına sürüklenirken oğlu Bones, sular altında bir şehre giden gizli bir yol keşfeder. Eğer aileleri hayatta kalacaksa, hem Billy hem de Bones’un derinlere dalması gerekecektir.

Mehmet Eryılmaz’ın yönettiği Misafir filminde ise yıllar önce baba evinden kovulan Nur, on yıl sonra annesinin ölüm döşeğinde olduğu haberini alır. Küçük kızını da yanına alarak acilen baba diyarına gider, amacı dünya gözüyle annesini görmek ve helalleşmektir.

İşte salonlarda gösterilecek diğer filmler:

22-kasım-etkinlik

————————————————————————————–

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up