Boğaziçi Festivale Hazırlanıyor

Festivaller Genel Türkiye

3. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali sinema severlerle buluşmak için gün sayıyor.

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi tarafından, üçüncü kez düzenlenecek Uluslararası Boğaziçi Film Festivali, 20 Kasım’da başlıyor.

Dünyanın en prestijli kısa film ödüllerinin verildiği platform olma hedefini sürdüren Boğaziçi Film Festivali, 20-27 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Ekran Resmi 2015-10-20 11.36.31

Sektörün önemli isimlerinden oluşan jürinin birinci seçeceği film, 50.000TL’lik Ahmet Uluçay Büyük Ödülü’nü kazanacak. Ödülü kazanan film 27 Kasım’da Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapılacak ödül töreninde açıklanacak.

Festival kapsamındaki filmler Avrupa yakasında Beyoğlu Atlas, Majestik, Tarık Zafer Tunaya sinema salonlarında; Anadolu yakasında ise Tepe Nautilus Cinemaximum sinema salonunda izleyiciyle buluşacak.

Üçüncü yılında ilk kez uluslararası uzun metraj film ödülü dalında da yarışma açan Uluslararası Boğaziçi Film Festivali bu yıl, usta sinemacıların katılacağı paneller, forumlar ve atölye çalışmaları düzenleyecek. Ayrıca Jennifer Connelly, Tom Cruise, Nicole Kidman, Liv Tyler gibi ünlü Hollywood oyuncularının koçluğunu yapan Susan Batson, gerçekleştirilecek masterclass derslerinde ünlü Türk oyuncularla ilk kez bir araya gelecek.

Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde bu yıl, Uluslararası Uzun Metraj Filmler kategorisi de yarışma dahilinde olacak. Uzun metraj filmler kategorisinin ödülü ise 50.000 Dolar olarak belirlendi.

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up