Black Mirror’ın Yeni Sezonu Ertelenebilir

Diziler
Black Mirror’ın senaristi Charlie Brooker, dizinin yeni sezonları için pek umutlu olmadığını dile getirdi.

Netflix’in tartışmalı dizilerinden biri olan Black Mirror, 5 sezon boyunca ilgiyle takip edildi. Bilim kurgu türündeki antolojisi dizisi, teknolojinin insan hayatındaki yerine karanlık bir dünyadan bakmayı tercih ederken, geçtiğimiz yıl yayınladığı son sezonuyla dizinin işleyişine değişik bir bakış açısı kattı. İlk olarak Black Mirror: Bandersnatch ismiyle interaktif bir ara bölüm olarak izleyicinin karşısına çıkan yapım, daha sonra 3 bölümlük son sezonuyla yayın hayatına ara vermişti.

Son sezonda yer alan final sahneleriyle seyircinin dikkatini çekmeyi başaran yapımın yeni sezonlarla yayın hayatına devam edip etmeyeceği ise merak konusuydu. Dizinin senaristi ve yapımcısı Charlie Brooker, konuyla ilgili yaptığı açıklamada dizinin gidişatının içerisinde bulunduğumuz dönemler için uygun olmayacağını dile getirdi.

Radio Times’a konuşan Charlie Brooker, “Şu sıralar meşgulüm, bir şeyler yapıyorum. Şu anda toplumun dağılmasıyla ilgili hikayeleri kimsenin kaldırabileceğini düşünmüyorum, bu yüzden yeni sezon üzerine çalışmıyorum. Komedi senaryoları üzerine çalışıyorum, bu yüzden kendimi güldürmeye yönelik senaryolar yazıyorum.” açıklamasında bulundu.

Brooker, geçen yaz Digital Spy’a dizinin geleceğinin “oldukça esnek” olduğunu, 5. sezondan sonrası hakkında ise pek bir şey söylememeyi tercih ettiğini açıklamıştı.

Kaynak: IndieWire

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up