“Bıyık” Cannes’da Gösterildi

Festivaller
Sürmene’li bir öğrenci olan Umut Delimehmet’in Bıyık adlı kısa filmi, sinema dünyasının en prestijli festivallerinden biri olan Fransa Cannes Film Festivalinde özel gösterimde izleyiciler ile buluştu.
biyik-kisa-film

Trabzon’un ilçelerinden Sürmene’de çekilen bir kısa film, dünyaca ünlü festivalde özel gösterim de kendine yer buldu. Sürmene Lisesi Film Ekibi imzasını taşıyan ‘Bıyık’ adlı kısa film Bahçeşehir Üniversitesi 3. Kısakes Kısa Film Yarışması’nda jüri özel ödülü alarak dikkatleri üzerine çekmişti. Bıyık, sinema dünyasının en prestijli festivallerinden biri olan Cannes Film Festivalinde özel gösterimde izleyiciler ile buluştu.

Bıyık, Sürmeneli bir gencin, Umut Delimehmet‘in dönem ödevi eseri. 7 dakikalık kısa film ülkemizde büyük dikkat çekmiş, Cannes Film Festivali tarafından da kabul edilmişti. Senaryosu Umut Delimehmet’e ait kısa filmde Sürmene Lisesi Felsefe öğretmeni Cevat Zengin oynuyor.

Bıyık adlı kısa filmin tüm çekimleri Sürmene’de gerçekleştirildi.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up