Bisiklet’e Fas’tan da En İyi Film Ödülü Geldi

Kısa Filmler Manşet

Serhat Karaaslan’ın yönettiği bol ödüllü ‘Bisiklet’ kısa filmi, 02-08 Ekim 2011 tarihleri arasında Fas’ta dokuzuncusu yapılan ve 25 ülkeden 55 kısa filmin yarıştığı Tanca Uluslar arası Akdeniz Kısa Filmleri Festivalinde en iyi filme verilen ‘Grand Prix’ ödülünü kazandı.

Yurtiçinde ve yurtdışında otuzdan fazla ödül alan film, şimdiye kadar Rusya, Ermenistan, Tunus, Amerika, Almanya, Fransa gibi ülkelerde yapılan festivallerde birçok önemli ödüller kazandı.

Filmin konusu kısaca; İstanbul’un çeperlerindeki bir gecekonduda, katı atık toplayıcısı olan babasıyla yaşayan bir çocuk bir gün çöpte tek tekerlekli bir bisiklet bulur. Bisiklet tutkusundan vazgeçmeyerek, inatla tek tekerlekli bisikletine bir tekerlek uydurmaya çalışır.

Yönetmen Serhat Karaaslan; 1984 Varto, Muş doğumlu.2006 da İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitirdikten sonra, 2009 yılında Kadir Has Üniversitesi Film Ve Drama Yüksek Lisans Programı yönetmenlik bölümünde eğitime başladı. Bisiklet yönetmenin son kısa filmi…

Sinefesto.com

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up