Bir Zamanlar Anadolu’da Asya’da da Oscar yarışında

Manşet Türkiye

Bir Zamanlar Anadolu’da, Asya’nın Oscar’ı kabul edilen Asya-Pasifik Sinema Ödülleri’nde En İyi Film adayı oldu..

YÖNETMEN Nuri Bilge Ceylan’ın Cannes’da Büyük Jüri Ödülü alan son filmi Bir Zamanlar Anadolu’da, hem Batı’da hem de Doğu’da Oscar yarışında! Türkiye’nin Oscar adayı olan film bir taraftan ABD’deki yarışta ilk dokuza kalma mücadelesi verirken, Doğu’da da Asya’nın Oscar’ları olarak kabul edilen Avusturalya’da düzenlenen, Asya- Pasifik Sinema Ödülleri’nde, En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo ve En İyi Sinematografi dallarında aday oldu.

Anadolu’da bir cinayet soruşturmasını konu alan, halen Türkiye’deki gösterimi devam eden film, En İyi Film yarışında İran, Çin ve Hindistan yapımı filmlerle yarışacak. Yarışmada ödüller, 24 Kasım’da Avustralya’nın Gold Coast kentinde düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. Ceylan, 2008 yılında bir önceki filmi Üç Maymun ile Asya Pasifik Sinema Ödülleri’nde En İyi Yönetmen seçilmişti. Daha önce de Özer Kılzıltan’ın yönetttiği Takva filmi Asya Pasifik Sinema Ödülleri En İyi Senaryo (Önder Çakar), En İyi Erkek Oyuncu (Erkan Can) ödüllerini almıştı.

sabah

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up