Bir Türk Filmi Daha Amerika’da Gösterilecek

Genel Manşet Türkiye

Alpgiray M. Uğurlu’nun 2. uzun metrajlı filmi Enkaz Amerika’da gösterime giriyor!

ENKAZ_02

35. İstanbul Film Festivali’nde de gösterilen  Alpgiray M. Uğurlu’nun ikinci uzun metraj filmi olan Enkaz Uncrock’ed Entertainment tarafından satın alındı. Film, 2016’nın ikinci yarısında Amerika ve Kanada’da “Under the Sky” adıyla vizyona girecek. Filmin konusu kısaca; Depremde betonların altında kalan Nisa enkazdan kendi çabasıyla kurtulmaya çalışır. Tek başına doğaya adapte olmaya çalışan Barış ise her gün kameraya bakarak yaptıklarını video günlüklerine anlatır. Enkaz altında kalan da, enkaz altından çıkan da telafisi giderilemeyecek hasarlara sahiptir.

ENKAZ_01

1 haftalık süre boyunca 1,5 metrekarelik kapalı bir alanda enkaz altında kalan Nisa’yı Akasya Asıltürkmen’in canlandırdığı filmin daha önce deprem deneyimi yaşayan, deprem korkusu veya klostrofobisi olan izleyicilere zor anlar yaşatabilir.

 

Filmin başrollerinde Akasya Asıltürkmen ve Berke Üzrek yer alıyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up