Bir Solukta İzlenecek 10 Güzel Dizi

Liste Manşet

Sürükleyici konuları ile sizi dünyalarına çekecek 10 dizi sizlerle. İyi seyirler.

Unorthodox (2020 – ) IMDb 8,2
Netflix

Unorthodox, kendisine yeni bir hayat kurmak isteyen genç bir kadının hikayesni konu ediyor. Görücü usulü evliliğe zorlanan genç bir kadın, hayallerine koşmaya karar vererek kaçar. Hem bu evlilikten hem de dini topluluktan kaçmaya çalışan kadın, kendisine yeni bir hayat kurmak için Berlin’e yerleşir. Ancak geçmişi genç kadının peşini bırakmayacaktır.

The A Word (2016 – ) IMDb 7,8
BBC

Dizide, İngiltere’nin kırsal bir bölgesinde yaşayan ve başlangıçta mutlu bir yaşamları olan bir ailenin, beş yaşındaki oğullarının otizm hastası olduğunu öğrenmeleri sonucu hayatlarında yaşanan değişikler anlatılıyor.  

Kalifat (2020 – ) IMDb 8,1
Netflix 

IŞİD’in yakın zamanda İsveç’te gerçekleştireceği saldırı, zor durumdaki bir annenin, dikbaşlı bir öğrencinin ve hırslı bir polisin kaderlerini iç içe geçirir.

Top of the Lake (2013 – 2017) IMDb 7,5
BBC

Dedektif Robin Griffin, 12 yaşındaki kaybolan bir kızı araştırmakla görevlendirilir. Robin, Tui adındaki kızı bulmaya çalışırken, kızın dondurucu soğukluktaki bir göle girmeye çalıştığını öğrenir. Gölden çıkarıldıktan sonra kontrole götürülen genç kızın 5 aylık hamile olduğu ortaya çıkar. Robin’in tecavüze uğradığını düşünen Robin, bu olayı araştırmaya karar verir. Ancak olay ile ilgili bilgi edindikçe kendisi ile ilgi bilmediği gerçeklerle karşı karşıya kalır.

The Lost Room (2006) IMDb 8,2
Syfy

Dizi bir oda ve bu odadaki olağandışı güçlere sahip günlük objeler etrafında  geçmektedir.  Joe Miller, odada kaybolan kızı Anna`yı kurtarmak için odadaki bu  objeleri araştırmaktadır.  1960`larda Route  66`da tipik bir motel iken  bir yıl sonra “olay”  adı verilen durum sonucu gerçek  zaman ve uzayın dışında bir kayıp oda belirmiştir.

Black Earth Rising (2018) IMDb 7,3
Netflix

Kate, küçük bir çocukken Ruanda’daki soykırımdan kurtarılıp, uluslararası suç hukukunda uzman olan İngiliz savcı Eve Ashby tarafından evlatlık edilen genç bir kadındır. Çocukluğu İngiltere’de geçen ve artık 20’li yaşlarında olan Kate de hukuk alanında Michael Ennis’in yanında çalışmaya başlar. Afrika milis liderinin yargılandığı davaya Eve atandığında, onunla birlikte davayı araştıran Kate ve Michael’in hayatı sonsuza kadar değişir.

And Then There Were None (2015) IMDb 8,0
BBC

1939 yılı İngiltere’sinde on yabancı gözlerden uzak İndian Adası’na ev sahipleri Bay ve Bayan U.N. Owen tarafından davet edilirler. Anakaradan çok uzak olmak ve zengin ev sahiplerinin evde olmayışının yanında her biri çok ciddi suçlarla itham edilirler.Bir Agatha Christie romanı olan “10 Küçük Zenci” romanının BBC tarafından televizyon uyarlaması.

Tales from the Loop (2020 – ) IMDb 7,5
Amazon Prime Video 

Nathaniel Halpern’in (Legion) senaryosunu kaleme aldığı dizinin hikayesi; evrenin gizemlerini ortaya çıkarmak ve keşfetmek için inşa edilmiş bir makine olan The Loop‘un üstünde kurulan fantastik ve gizemli kasabada yaşayan insanların akıl almaz maceralarına odaklanıyor.

Sinatra: All or Nothing at All (2015) IMDb 8,0
 HBO

Arkadaşları, ailesi ve iş arkadaşlarının anılarını anlatıkları bu belgesel dizisi, efsanevi şarkıcı Frank Sinatra’nın hayatını ve yeteneğini gözler önüne seriyor.

The End of the F***ing World  (2017 – 2019) IMDb 8,1
Netflix

17 yaşında bir genç olan James tam anlamıyla bir psikopattır. Çocukluğundan itibaren sıra dışı olmuş hep tehlikeli işlere kalkışmıştır. Okul hayatını pek sevmese de planı için kurban seçebileceği en ideal yerdir. Onlarca öğrenci arasından öldürebileceği birini aramaya başlayan James sonunda Alyssa’da karar kılar. Kurbanına önce güven vermesi gerektiğini düşünen James ona aşıkmış gibi davranmaya başlar. Alyssa, maceraya aç bir asidir. Yaşadıkları yerden sıkılmış yeni yerler keşfetmek, yeni maceralara atılmak ister. İkisinin baş başa çıkacakları bu yolculukta planını daha rahat uygulayabileceğini düşünen James, Alyssa ile yola koyulur. Talihsizliklerle dolu bu yolculukta planlar değişir ve James Alyssa’ya aşık olur.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up