Bir Kışta İki Film

Türkiye

Yönetmen, yazar, yapımcı Ali Yorgancıoğlu; 2015 sezonuna iki komedi filmiyle birlikte, hızlı giriş yapıyor! Yorgancıoğlu’nun; yönetmenliğini yaptığı Polis Akademisi Alaturka30 Ocak’ta, hem yönetmenliğini hem yapımcılığı üstlendiği hem de Serkan Altuniğne ve Ozan Özcan ile senaryosunu yazdığı Hayalet Dayıise 13 Şubat’ta vizyona girecek.

Polis Akademisi Alaturka Set (2)

Birçok yerli ve uluslararası markaya reklam filmleri üreten Dirty Cheap Creative yapım şirketinin Ömer Abra’yla birlikte ortağı olan yönetmen, yazar ve yapımcı Ali Yorgancıoğlu; yeni sezona iki komedi filmi ile birlikte damgasını vuracak.

 

30 Ocak’ta vizyona girecek, başrollerini Mehmet Ali Erbil ve Yolanthe Cabau’nun paylaştığı “Polis Akademisi Alaturka”nın yönetmenliğini üstlenen Yorgancıoğlu; filmin senaristi Kemal Kenan Ergen’le daha önce de bir dizi projesinde birlikte çalıştı. Yorgancıoğlu’nun reklam projelerinde beraber çalıştığı Alp Korfalı ise filmin görüntü yönetmenliğini yaparak ilk kez bir sinema filmine imza attı.

hayalet dayı

Yönetmen koltuğunda yine Yorgancıoğlu’nun oturduğu “Hayalet Dayı” ise, yönetmenin ortağı olduğu DCC Film yapımcılığında 13 Şubat’ta vizyona girecek. Aynı zamanda filmin senaryosunda da imzası bulunan Ali Yorgancıoğlu; “Hayalet Dayı”nın senaryosunda çok yakın arkadaşları Serkan Altuniğne ve Ozan Özcan ile birlikte çalıştı. Yorgancıoğlu; başrollerinde Settar Tanrıöğen, Ozan Özcan ve Caner Özyurtlu’nun rol aldığı “Hayalet Dayı”da; çok beğendiği görüntü yönetmeni Hayk Kirakosyan’la çalışma fırsatı buldu.

 

Her iki filmde de usta oyuncularla çalışan ve oyuncularının performanslarından çok memnun kalan Ali Yorgancıoğlu; her iki filminin de sinema izleyicilerini çok eğlendireceğine inanıyor.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up