Bizimle İletişime Geçin

Asya Sineması

Bir Asghar Farhadi Klasiği: The Salesman

İranlı yönetmen ile kısa bir röportaj!

Yayınlandı

tarihinde

The Salesman filmi, en iyi senaryo ve en iyi erkek oyuncu dalında Cannes Film Festivali’nde iki ödül birden aldı. Ayrıca 2017’de En İyi Yabancı Dilde Film Oscar’ı da onun oldu.

Apartmandaki bütün gözler eski kiracıdan dolayı yeni bir daireye taşınan bu çiftin üzerindedir.

Yönetmen Asghar Farhadi son filmimi Euronews‘e anlattı.

Farhadi: “Filmin senaryosu gerçek hayatta bir satış temsilcisi olan Arthur Miller’ın ölümüyle bağlantılı… Bu ailenin hayatı, küçük bir odanın içerisinde New York’ta o dönemde yapılan diğer binaların arasında sıkışıp kalmıştır. Bu sebeple etraftaki diğer binaları da gösteren bir dekorasyona ihtiyacımız vardı. Eğer terası, balkonu ya da düz çatısı olan bir ev bulamasaydık, etrafı da gösteremeyecektik. Bu apartmanın dışından baktığınızda güvensiz ve kırılgan duygular hissediyorsunuz.”

Çift belli bir süre sonra apartmanda sorun yaşar. Evin eski kiracısı bir fahişedir. Bu sebeple eve yeni taşınan kadın, eski kiracının bir müşterisi tarafından sürekli taciz edilir.

Kadının kocası bu duruma çok sinirlenmiştir ve bu müşteriyi bulmak için yapmadığını bırakmaz. Ondan intikam alacaktır.

Filmin en ilginç yanlarından biri de eski kiracı kötü kadın Ahou’yu filmin başından sonuna hiç bir şekilde görmüyor olmamız.

Asghar Farhadi: “İlk başta Ahou karakterini duyuyoruz ama Filmin yeni versiyonunda bu sahneleri azalttık. Ancak onun konuşulduğu sahneler çok etkileyici. Hikaye boyunca onu hep duyuyoruz ancak hiç ortaya çıkmıyor. Bu sebeple seyirci onu daha da çok merak ediyor. Eğer bu karakteri izleyici görse, ya da sesini duysa, o zaman izleyicinin hayal gücünü öldürmüş oluruz.”

A Seperation filmiyle kendini kanıtlayan Asghar Farhadi, bu yeni filminde karı koca yaşamı, kadının toplumdaki yeri, ahlak ve insan tavırları üzerinde duruyor.

Film Avrupa’da sonbahar ve kış mevsiminde gösterime girecek.

Filmin fragmanı için tıklayın…

Kaynak: Euronews

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asya Sineması

Demon Slayer Anime Filmi Spirited Away’i Geride Bıraktı

ABD sinemalarında da zirveye oturdu.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Demon Slayer

ABD sinemalarında zirveye oturan Demon Slayer: Mugen Train filmi, Japonya’da elde ettiği hasılat ile Spirited Away’i geride bıraktı.

Haruo Sotozaki tarafından yönetilen anime filmi Demon Slayer: Mugen Train, Japonya’nın en çok hasılat elde etmiş Hayao Miyazaki imzalı Spirited Away filmini geride bırakarak zirveye oturdu. Box Office ABD’nin açıklamalarına göre ikinci hafta sonunu geriden bırakan film, dünyayı etkisi altına almış COVID-19 salgın döneminde ABD sinemalarında en çok hasılat elde eden Mortal Kombat filmini de geride bıraktı.

$66,9 milyon hasılat elde eden aynı isimli dünyaca ünlü dövüş oyunundan erkanlara uyarlanan Mortal Kombat, toplamda $428,4 milyon hasılata ulaşan Demon Slayer: Mugen Train filminin gerisinde kaldı.

Okumaya Devam Et

Asya Sineması

Godzilla vs. Kong Filmine Çin Sinemasından Büyük İlgi

Tenet’i geçti!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Godzilla vs. Kong Filmine Çin Sinemasından Büyük İlgi

Hafta sonu Çin’de gösterimlerine başlayan Godzilla vs. Kong filmi, vizyonda bulunduğu ilk üç gününde $70 milyon hasılat elde etti.

Godzilla ve King Kong serilerini ortak bir filmde buluşturan Godzilla vs. Kong geçtiğimiz hafta sonu Çin’de gösterime girdi. Film vizyonda bulunduğu ilk üç gününde $70 milyon hasılat elde ederek 2020-2021 yılları içerisinde Çin’de en iyi açılış yapan yabancı film oldu. Çin hasılatının $9,4 milyonunu IMAX sinemalardan kazanan Godzilla vs. Kong, global olarak ilk üç gününde toplamda $122 milyona ulaştı. Film, ABD’de 31 Mart tarihinde sinemalarla eş zamanlı olarak HBO Max‘te gösterime girecek.

Pandemi boyunca birçok filmi gösterime sokan Çin sinemalarında Tenet‘in $30 milyonluk hasılatını aşarak zirveye oturan Godzilla vs. Kong filmin oyuncu kadrosunda; Rebecca Hall, Alexander Skarsgard, Ziyi Zhang, Millie Bobby Brown, Vera Farmiga, Julian Dennison, Brian Tyree Henry, Demián Bichir, Danai Gurira ve Kyle Chandler gibi isimler bulunuyor.

Okumaya Devam Et

Asya Sineması

“Bong Joon Ho” Gelecek Filminin Senaryosunu Tamamladı

Filmin adı ise henüz belli değil.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Oscar ödüllü yönetmen “Bong Joon Ho” yeni filminin senaryosunu tamamladığını açıkladı.

Geçtiğimiz Oscar yarışında adından çokça söz ettirmeyi başarmış usta yönetmen Bong Joon Ho, yeni filminin senaryosunu tamamladığını açıkladı. Pandemi sürecinde evine kapanıp iki farklı senaryoyu kaleme alan yönetmen, bu senaryolardan birini tamamladığını katıldığı bir podcast programında açıkladı.  

92. Oscar Ödülleri‘nde Parasite filmi En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Orijinal Senaryo ve En İyi Uluslararası Film kategorisinde dört farklı Oscar ödülünü evine götüren yönetmenin yeni filminin adı ise henüz belli değil.

Yeni senaryosunu kaleme alırken beynini sağ ve sol olarak ikiye ayrılmış gibi hissettiğini dile getiren yönetmen, bu sene 78. si düzenlenecek Venedik Film Festivali‘nin jüri başkanlığını üstlenecek.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler