“Biletler” Bu Gece TRT 1’de

TV'de Sinema

Biletler

Yönetmenliğini Abbas Kiarostami, Ermanno Olmi ve Ken Loach’ın yaptığı, senaryosunu Abbas Kiarostami’nin kaleme aldığı, Carlo Delle Piane ile Valeria Bruni Tedeschi’nin başrollerini paylaştıkları ”Biletler” bu gece TRT 1 ekranlarında.

İtalyan Ermanno Olmi, İranlı Abbas Kiarostami ve İngiliz Ken Loach’un elinden çıkma üç kanatlı bir tablo olan Biletler, Orta Avrupa’dan Roma’ya giden aynı şehirlerarası trende geçen üç ayrı öyküyü birleştiriyor.

Olmi’nin açılış perdesinde, hava yoluyla ulaşım planları iptal olan bir öğretmen, kendi devrini ve yaşamını gözden geçiriyor. Kiarostami’nin bölümü, bir generalin karısına eşlik eden genç bir adama yer veriyor. Loach’un çektiği dinamik son bölümde ise üç genç ve fazlaca heyecanlı İskoç futbol taraftarı, Roma’daki bir maça gitmekteler. Olmi’nin özgün fikrinden yola çıkan üç ünlü yönetmen, öyküleri üzerinde ayrı ayrı çalışmışlar, ama yine de bazı karakterler birden fazla bölümde görünüyor.

”Biletler” bu gece saat 00:45’te TRT 1’de sinemaseverlerle buluşacak.

Yönetmen: Abbas Kiarostami, Ermanno Olmi, Ken Loach

Oyuncular: Carlo Delle Piane, Valeria Bruni Tedeschi

Tür: Dram, Komedi

Yapım Yılı: 2005

Süre: 109 dk

Senaryo: Abbas Kiarostami

Yapım Ülkesi: Britanya, İran, İtalya

Dil: Arnavutça, Farsça, Fransızca, İngilizce, italyanca

Orjinal Adı: Tickets

Biletler Film Afişi

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up