BIFED İçin Başvurular Başladı

Festivaller

Bu yıl 22 – 25 Ekim tarihleri arasında ikincisi düzenlenecek olan BIFED: Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivaline şu ana kadar 20 ülkeden 40 film başvurdu.

Temasını ekoloji üzerine kuran Festival’e de başkanlık yapan Bozcaada Belediye Başkanı Dr. Hakan Can Yılmaz, “Yerel ve küçük kavramlarının Bozcaada için çok önemli olduğunu” belirterek “Küçük ve güzel adamızı temiz, yaşanılır ve adil bir yapı içinde tutma çabamızın bir unsuru olarak başlattığımız festivalimize 2015 yılı için başvuruların başladığını” açıkladı.

İkinci yılına giren ve Fotoğraf Sergileri, atölyeler ve üzüm üzerine bir panelle desteklenecek olan festivalde geçen yıl olduğu gibi bu yıl da üç ayrı ödül olarak verilecek. Festivalin yarışmalı bölümünün teması insan, doğa ve yaşam. Bozcaada Belediye Başkanı Dr. Hakan Can Yılmaz “Fethi Kayaalp Büyük Ödülü’nü 7.000 TL,  2.lik Ödülünü 5.000 TL, 3.lük Ödülünü ise 3.000 TL olarak belirlediklerini” söyledi.

Başvurular 30 Haziran 2015 tarihine kadar yapılabilecek

Festival Yönetmenliğini Petra Holzer’in üstlendiği “BIFED Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali’ne” başvurular için son tarih 30 Haziran 2015.

2011 yılından sonra yapılan belgesellerin başvurabileceği festivalde süre sınırlaması yok.

Festival başvuruları “BIFED Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali” resmi sitesi www.bifed.org’den yapılabilir.

Bu yıl “Anke Atamer” çocuk filmleri bölümünün daha zengin olacağı festivalde, bir çocuğun izlemesi gereken filmler için çocuklu aileler de Ada’ya davet ediliyor.

2015  “BIFED Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali’nin tarım konusu ise “üzüm ve bağcılık”. “Kalan” bölümünde de geçmişten kalan izler takip edilmeye devam edecek.

Ana destekçisi BORES AŞ ile ikinci yılına giren festival geçen yıl olduğu gibi atölyeler ve sergilerle sürecek. Festivalin  yarışma bölümünde finale kalan filmler “Fethi Kayaalp” büyük ödülü için yarışacaklar.

bidef_a3_1

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up