Beykoz Evde Kısa Film Yarışması Başlıyor

Festivaller Türkiye
Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen “Korona Günlerinde
Evde Hayat” konulu Kısa Film Yarışması’nın başvuruları 5 -25 Nisan 2020 tarihlerinde yapılacak.

Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen, ”Korona Günlerinde Evde Hayat Var” konulu Beykoz Evde Kısa Film Yarışması’na yarışmasına başvurular başladı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, yarışma, koronavirüs tedbirleri kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından halk sağlığının korunması ve salgının önüne geçilebilmesi amacıyla uygulanan “evde kal” çağrısına katılımı arttırmayı amaçlıyor.

Kişisel gelişimin yanı sıra aile içi iletişimi güçlendirmek, psiko-sosyal gelişimi desteklemek amacıyla vatandaşlarımızın duygularını ve yaşadıkları anları yansıtacak amatör veya profesyonel kısa film hazırlanması, vatandaşların karantina sürecini destekleme hedefini sunuyor.

Beykoz Evde Kısa Film Yarışması’na, 5 Nisan 2020’den sonra çekilmiş kurmaca, belgesel, animasyon veya deneysel kısa metrajlı filmler katılabilir ayrıca tür kısıtlaması bulunmamaktadır.

En fazla 2 dakika uzunluğunda hazırlanacak olan filmler, filmin sahibinin kişisel sosyal medya hesabından #BeykozEvde etiketiyle, twitter’da ise “twitter.com/beykoz_bld” hesabı, Instagram’da ise “instagram.com/beykozbelediyesi” hesabı etiketlenerek paylaşılacaktır.

Kısa film, başlangıcında en az 3 saniye görüntü verecek şekilde filmin sahibinin beyaz bir kağıt üzerine #BeykozEvde yazılı görüntüsü ile başlamalıdır. Bu şekilde başlamayan filmler yarışma dışı bırakılacaktır.

Beykoz Evde Kısa Film Yarışması jürisinde ise Nazif Tunç, Sinan Serter ve Murat Pay yer almaktadır.

Beykoz Evde Kısa Film Yarışması ödülü olarak, birinciye 1 adet diz üstü
bilgisayar, ikinciye 1 adet fotoğraf makinası, üçüncüye 1 adet tablet verilecektir. Yarışmaya katılan ve kura ile belirlenen 50 kişiye 3 aylık çevirimiçi dizi/film platformu üyeliği, 50 kişiye de Steam hediye kartı hediye verilecektir.

Ödül töreni fiziksel ortamda yapılmayacak, Beykoz Belediyesi Twitter hesabından ve Instagram hesaplarından canlı yayında jüri tarafından açıklanacaktır.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up