Beşiktaşlı Film ve Diziler

Liste

Şevkat Yerimdar

Şevkat Yerimdar, Balat’ın tarihi çarşısında yumurta dükkanı işleten, sıradan ama her sıradan insan gibi bazı arızaları da olan bir adamdır. Hayattaki en büyük tutkusu ölesiye bağlı olduğu takımı Beşiktaş’tır. Çevresi tarafından çok sevilen ve iyi kalpli bir adam olan ancak öfke kontrolünü sağlama konusunda zorluklar yaşayan Şevkat’ın yumurtacı dükkanına bir gün bodoslama bir araba girer. Son derece zengin bir ailenin kızı olan Pelin’in yaptığı bu kazanın akabinde takip eden olaylarla Şevkat’in hayatı ters yüz olacaktır…

Neseli hayat

Neşeli Hayat – Rıza

Rıza Şenyurt, eşi ve kayınbiraderi ile İstanbul’da yaşayan ve eşinin dostunun birikimlerine mal olan bir işten dolayı tüm dünyası başına yıkılmış, dostsuz, şanssız ve mutsuz bir adamdır. Ama bir şekilde küçük ailesinin geçimini sağlamak zorundadır.

Şenyurt; tıpkı kendisini canlandıran Yılmaz Erdoğan gibi Beşiktaşlıdır ve film de bir Beşiktaş maçı ile başlar.

___

Beş Kardeş – Sait

Serkan Keskin’in canlandırdığı Sait koyu Beşiktaşlıdır. İlk aşkı siyah beyaz formadır. İkinci aşkı Fahriye ile Beşiktaş arasında kalsa da gönül kefesinde Beşiktaş biraz daha ağır basar.

___

Kiraz Mevsimi – Ayaz

Fox’un dizilerinden biri olan Kiraz Mevsimi de aşkı Beşiktaş’la aynı kulvara koyar. Aşk siyah-beyaz demektir. Aşk BeşiktAşk’tır.

___

Leyla ile Mecnun – İskender ve Mecnun

104 bölümlük bu muhteşem dizi, Baba-oğulun Beşiktaş aşkının dışavurumlarıyla doludur. İkili her fırsatta Beşiktaş sevdasını dile getirir.

Maral – Aras

İşte bir aşk ve Beşiktaş karşılaşması daha. Maral dizisinin üçüncü bölümünde Sarp, Meral’e methiyeler düzer. Ve o meşhur duvar yazısını söyler: Bir gülüşün var, sanırsın ki Beşiktaş sahaya çıkıyor!

Poyraz Karayel

İşte tamamıyla Beşiktaşlı bir dizi. Beşiktaş marşı ile düğünden, sevda ilanına… Diziye Beşiktaşlı efsane futbolcular da konuk oyuncu olarak katılmıştır.

Çocuklar Duymasın – Havuç Furkan

Gözümüzün önünde büyüyen Havuç kız arkadaşı ile dünyanın en romantik yerine Beşiktaş’ın basket maçına götürür sevgilisini.

Korkusuz Korkak – Nuri Baba

İş arkadaşının loto kuponunda tahminden çok takım aşkını konuşturur Nuri Baba. Beşiktaş, kazanır, yırtar hem de!

Davetsiz Misafir – Halim Bey

Koyu Beşiktaşlı sempatik bir adam olan Halim Bey, kan nakli sonrası karakterini değiştirir ama takımını asla! Tek laf ettirmez Beşiktaş’a. Edene de gününü gösterir.

Garip – Kemal

Kemal Sunal’ın başrolünde oynadığı filmdeki Kemal karakteri koyu bir Beşiktaşlıdır. Rüyasında Beşiktaş’ta top oynar, sağı solu siyah ve beyaza boyar.

haluk

Çocuklar Duymasın – Haluk

Taş fırın erkeği Haluk koyu Beşiktaşlıdır. Fırsatını buldukça maça gider, tek laf ettirmez Beşiktaş’ına.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up