Berlin Uluslararası Film Haftası Başlıyor!

Dünya Manşet

Berlin‘in en büyük üniversitelerinden biri olan Berlin Hür Üniversitesi (Freie Universität)’nde bu yıl altıncısı düzenlenecek olan Uluslararası Film Haftası başlıyor.

02-11 Kasım tarihleri arasında belgesel ve kısa filmlerin de yer aldığı 19 ödüllü film gösterime sunulacak.

“Yolların, sınırların ve zihinlerin ötesinden“ sloganıyla dünyanın farklı yerlerinden gelen yönetmenlerin filmleri, sekiz gün boyunca amfileri sinema salonlarına çevirecek. Açılış, Serhat Karaaslan’ın yönetmenliğini yaptığı 2006 yapımı kısa film ‘Bisiklet’ ile yapılacak.

2006 yılında öğrencilerde bir sinema kültürü oluşturma ve farklı ülkelerden bir araya gelen üniversite öğrencilerinin aralarında bir kültür köprüsü inşa etme amacıyla başlayan Uluslararası Film Haftası boyunca gösterilecek olan filmler ise şunlar: Bisiklet (Türkiye); Kick off Kerkuk (Irak); Same Same But Different (Almanya, Kamboça); Comuna im Aufbau (Almanya, Avusturya, Venezuela); Alles für meinen Vater (Almanya, İsrail); Berlin Song (Almanya); Die Kunst zu Leben (Almanya);  Aghet (Almanya); Nader und Simin, eine Trennung (İran); Im Schatten des Tafelbergs (Güneyafrika);  Die Fremde (Almanya); El Bano del Papa (Peru); Berlin 36 (Almanya); Bawke (Norveç); Die Töchter des chin. Gärtnern (Kanada);  Der Dieb des Lichtes (Kırgızistan); Bastarde (Almanya); Shahada (Almanya); Madeinusa (Uruguay).

sinefesto.com/Gizem Uyanık

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up