Bizimle İletişime Geçin

Etkinlikler

Benim Hikâyemden “Çok Güzel Film Olur”

Yayınlandı

tarihinde

Senaryo Yazarları Derneği (Sen-Der) “Çok Güzel Film Olur” dediğiniz hikâyelerinizi bekliyor…

Senaryo Yazarları Derneği, sektör içinden ya da dışından tüm yazarların, yaşadıkları olumsuz süreçlerin önüne geçmek amacıyla yeni bir proje başlattı. Son başvuru tarihi 26 Ocak 2013 Cumartesi günü olan ve “Çok güzel Film Olur” adıyla başlatılan projede, film ya da dizi olabileceği düşünülen hikâyeler, önemli senaryo yazarları tarafından değerlendirilerek kitaplaştırılacak. Böylece hikâyelerin telif haklarını da koruyacak olan Sen-Der, fırsat bulamayan herkesi sektördeki yazar ve yapımcılarla buluşturacak.

Senaryo Yazarları Derneği, çok güzel film olacağı düşünülerek yazılan hikâyelerin, sektör içinde okunması, değerlendirilmesi ve profesyonellerle buluşturulması konusunda çekilen zorlukların birebir şahidi oluyor. Birçok başarılı amatör ve gizli yazar adayı, yanlış yönlendiriliyor, maddi/manevi mağdur ediliyor ve olmadık hayallerle donatıldıktan sonra hayal kırıklıklarıyla baş başa bırakılıyorlar. Tüm bu süreçleri birebir gözlemleyen Senaryo Yazarları Derneği, yeni projesiyle, tüm bu olumsuzlukların önüne geçmeyi ve başarılı hikâyeleri profesyonellerle buluşturarak, değerlendirme fırsatı yaratmayı amaçlıyor.

Proje kapsamında, çok güzel sinema filmi veya dizi film olur diye düşünülen ve Senaryo Yazarları Derneği’ne gönderilen tüm hikâyeler, istisna gözetmeksizin, aralarında Kandemir Konduk, Işıl Özgentürk, Muharrem Buhara, Hüseyin Kuzu, Nilgün Öneş, Ercan Kesal, Kemal Kenan Ergen, Fatih Solmaz, Gaye Boralıoğlu, Neşe Şen, Ayhan Sonyürek, Neşe Cehiz, Kerem Deren, Pınar Bulut, Burak Aksak, Ali Alper Erze, Tamer Baran, Hilal Çelenk, Emre Kavuk, İlker Barış gibi profesyonel senaryo yazarlarının da bulunduğu, geniş bir ekip tarafından okunup değerlendirilecek ve raporlanacak.

Projeye kapsamına uygun bulunan hikâyeler, “Hikâye Geliştirme Programı”na alınarak adı geçen yazarların uzaktan profesyonel desteği ile hikâye geliştirme yardımı alacak. “Hikâye Geliştirme Programı”ndan başarıyla çıkan hikâyeler ise, Sen-Der Yayınevi tarafından, “Çok Güzel Film Olur” adıyla çıkacak bir dizi kitapta yerini alacak. Böylece tüm bu hikâyeler, telif hakları koruma altına alınarak, sektör ve yapımcılarla buluşturulmuş olacak. Tüm detaylı bilgi ve proje katılım şartnamesi için www.cokguzelfilmolur.com internet sitesi ziyaret edilebilir.

Bilgi için:

www.cokguzelfilmolur.com , cokguzelfilmolur@gmail.com

Tel: 0533 339 13 01 – 0533 961 91 61

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etkinlikler

3. FİYAB Sinema Sektör Günleri Başlıyor

FİYAB Sinema Sektör Günleri, üçüncü yılında sinemaseverlerle buluşuyor!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen ve Film Yapımcıları Meslek Birliği tarafından düzenlenen “FİYAB Sinema Sektör Günleri”, üçüncü yılında sinemaseverleri bir araya getiriyor. İlk iki yılında sinema dünyasından birçok ismi Ankara’da bir araya getiren ve sektör profesyonellerinin sinema konusundaki deneyimlerini paylaştığı FİYAB Sinema Sektör Günleri, üçüncü yılında da dolu dolu bir söyleşi programıyla sektör profesyonellerini ve sinemaseverleri bir araya getirmeyi hedefliyor. 3. FİYAB Sinema Sektör Günleri’nin afişi ise, Nurafer Enginler’in illüstrasyonu ve görsel tasarımıyla hazırlandı. 

Usta yönetmen ve senarist Safa Önal, Masterclass yapacak

Bu yıl iki ayakta düzenlenecek olan 3. FİYAB Sinema Sektör Günleri, İstanbul ve Ankara’da sinemaseverlerin karşısına çıkacak. İlk ayağını 30 Eylül 2021 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirecek olan etkinlik, ikinci ayağını ise 16-17 Ekim 2021 tarihlerinde Ankara’da düzenleyecek. 3. FİYAB Sinema Sektör Günleri, İstanbul ayağında usta senarist, yönetmen ve yazar Safa Önal’ı ağırlayacak. Önal; 30 Eylül Perşembe günü İstanbul Sinema Müzesi Atlas Sineması’nda yapılacak ve saat 15.00’da başlayacak olan etkinlikte, bir masterclass çalışması düzenleyecek. Etkinliğin moderasyonunu ise, senarist Ayşe Karaköse üstlenecek.

40’a yakın filmde yönetmen olarak görev almış olan Safa Önal, birçok fotoroman senaryosu da kaleme almıştır. 395 tane senaryo kaleme almış olan usta sanatçının senaryoları, Guinness Rekorlar Kitabı tarafından bir dünya rekoru olarak onaylanmıştır. 1969 yılında düzenlenen 1. Adana Altın Koza Film Şenliği’nden “Menekşe Gözler” adlı filmiyle ‘En İyi Senaryo’ ödülünü kazanmış olan Önal, ayrıca son olarak 34. İstanbul Film Festivali’nde de Türkan Şoray’ın elinden “Sinema Onur Ödülü” almıştır. 90 yılı aşkın yaşamında sinema sektöründe yaşadığı deneyimleri 3. FİYAB Sinema Sektör Günleri katılımcılarına aktaracak olan Safa Önal, etkinliğin açılışını yapmış olacak.

Ankara programı çok yakında açıklanacak

16-17 Ekim 2021 tarihinde ise Ankara’da düzenlenecek olan 3. FİYAB Sinema Sektör Günleri’nin ikinci ayak programı, çok yakın zamanda açıklanacak. Sınırlı sayıda gerçekleşecek olan 3. FİYAB Sinema Sektör Günleri’ne katılım, web sitesi üzerinden açılacak olan kayıtlarla gerçekleştirilecek. Etkinliklerin moderasyonunu ise, sinema eleştirmeni ve sunucu Deniz Ali Tatar üstlenecek. COVID-19 önlemleri alınarak gerçekleştirilecek olan etkinliklere girişlerde, HES Kodu sorgulaması yapılacak. Buna göre etkinliklere; iki doz COVID-19 aşısı olmuş olanlar, son 180 gün içerisinde COVID-19 geçirmiş olanlar veya son 48 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi olanlar alınabilecek. 

Kayıtlara ve daha fazla detaylı bilgiye fiyabsinemagunleri.com web adresinden ulaşılabilecek.

Okumaya Devam Et

Etkinlikler

Müzede Suare Film Programı “İstanbul” Temasıyla Devam Ediyor

Program, Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nin (SSM) Boğaz manzaralı terasında düzenlenecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Müzede Suare

Sakıp Sabancı Müzesi’nin “Müzede Suare” film programı 14-18 Eylül arasında “İstanbul” temasıyla izleyicileriyle buluşacak

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi‘nin (SSM) Boğaz manzaralı terasında gerçekleştirilecek “Müzede Suare” film programı tüm hızıyla devam ediyor. İstanbul temasıyla 14-18 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan program, COVID-19 önemleri kapsamında düzenlenecek.

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi işbirliğiyle hazırlan program, İstanbul’da geçen ve ilhamını İstanbul’dan alan filmleri seyircilerle buluşturacak. Biletlerini Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi‘nin (SSM) web sitesinden satın alabileceğiniz programda ekranlara gelecek filmler şu şekilde:

  • Vesikalı Yarim
  • Üç Arkadaş
  • Ah Güzel İstanbul
  • Hayat Var
  • Anlat İstanbul
Okumaya Devam Et

Diziler

“Game of Thrones” Hayranlarına Özel Etkinlik

HBO “Game of Thrones” hayranlarına özel etkinlik düzenliyor!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Game of Thrones

HBO “Game of Thrones” hayranlarına özel “Game of Thrones Official Fan Convention” adıyla düzenlenecek olan etkinliğin duyurusunu yaptı.

Game of Thrones hayranlarına müjdeli haber geldi. HBO liderliğinde House of the Dragon dizisini de kutlamak amacıyla bir hayran etkinliğinin düzenleneceği açıklandı. Game of Thrones Official Fan Convention adıyla düzenlenecek olan etkinlik, 18 – 20 Şubat 2022 tarihleri arasında Las Vegas‘ta gerçekleşecek.

Game of Thrones Official Fan Convention‘da da klasik hayran etkinliklerinde olduğu gibi söyleşiler, sürpriz katılımcıların olacağı açıklandı. Henüz hangi isimlerin etkinliğe katılacağı açıklanmasada bu haber hayranları sevindirmeye yetti.

Targaryen ailesinin geçmişini konu alan Game of Thrones: House of Dragon dizisi ise 2022 yılı içerisinde HBO ekranlarında seyirciyle buluşacak.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler