‘Beni Unutma’ İçin 35 Romantik Beste!

Genel Manşet Türkiye

Anjelika Akbar; yüreklere kazınacak bir aşk hikâyesini anlatan “Beni Unutma” filminin müziklerine imza attı. 

Eserleri, filmin senaryosuna göre besteleyen başarılı sanatçı, filmdeki her ana karakter için farklı bir tema belirledi. Filmin müziğinin çerçevesini oluşturan bu temaların birçok farklı enstrümantal uyarlamalarını yapan Akbar, aynı temayı trajik, romantik, eğlenceli veya hüzünlü biçimlerde kullandı. Karakter temalarının yanı sıra, önemli sahneler için de özel besteler oluşturan sanatçı, uzun veya kısa tüm bestelerinin birbirine bağlı ve birbirlerinin devamı olduğunu belirtiyor. Besteleriyle adeta bir senaryo yazan Akbar, eserlerini, filmin her sahnesine göre özel olarak uyarladı.

Bestelerinde, enstrüman olarak, ünlü mimar Nevzat Sayın’a ait antika piyanoyu da özel efektler için kullanan Anjelika Akbar, bu piyano ile ilgili yıllardan beri kurduğu hayalini de gerçekleştirmiş oldu. Akbar ayrıca, öngörüsüne çok güvendiğini belirttiği ünlü yönetmen Ferzan Özpetek’in özel ricası üzerine, bestelerinden birinin dokusunda Türk perküsyonları kullandı.

Oyuncu kadrosunda Mert Fırat, Açelya Yılhan, Tuba Ünsal, Ünal Silver, Aliye Uzunatağan ve Kenan Ece’nin yer aldığı filmin yapımcılığını, Ferzan Özpetek filmlerinin de yapımcısı olan AFS Film üstlendi.

Senaryoyu okumasının ardından, bir buçuk ay gibi kısa bir sürede tüm bestelerini tamamlayan Anjelika Akbar; “Beni Unutma” “soundtrack” albümünü, Kasım ayında piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor.

sinefesto.com/Barış Karabulut

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up