Ben Affleck’in ARGO’su şimdiden göz kamaştırıyor

Dünya Manşet

Ben Affleck yönetmenliğini üstlendiği Argo isimli filminin oyuncu kadrosuna yıldızları katmaya devam ediyor.

Kyle Chandler

USA TODAY gazetesinin haberine göre  filmin ekibine ünlü oyuncu’da katıldı. Kyle Chandler 5. sezonu ile ekranlarda olan Friday Night Lights isimli dizide de rol alıyor. Ayrıca ünlü oyuncu ülkemizde de halen gösterimde olan Super 8 isimli sinema filminde Jackson Lamb ismiyle yer alıyor.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’a gelen Ben Affleck Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ile buluşmuş ve tarihî yarımadada filmi için mekan araştırmaları yapmıştı. ARGO isimli filmin bir bölümünün İstanbul’da çekileceği tahmin ediliyor.

Affleck’in filminin konusu ise bir hayli ilginç:  “CIA, Bilim-Kurgu Çekiyoruz Numarasıyla Tahran’daki Amerikan Rehinelerini Nasıl Kurtardı?“. Bu başlık bir dergide yayımlanan makaleye ait. 2007’de Wired dergisinde Joshuah Bearman imzasıyla yayınlanan bu yazıdan uyarlanacak olan film, İran Rehine Krizi sırasında kaçırılan 6 Amerikan elçilik çalışanını kurtarmak için CIA’nin uyguladığı ilginç bir planı beyazperdeye taşıyacak. Affleck filmde planın başındaki CIA ajanlarından Tony Mendez’i oynayacak.

Affleck ve senarist Chris Terrio’nun halen senaryosu üzerinde çalıştıkları projenin şu ana kadar kadrosuna kattığı isimlerse Alan Arkin, Bryan Cranston ve John Goodman. Yapımcılığını George Clooney’nin yapacağı filmin henüz set tarihi açıklanmadı…

Sinefesto Haber Merkezi

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

2 Yorum

  1. Iyi gunler;
    Filmde,Los Angeles’te yasayan oglum Wolf Yener Ozer’de rol aliyor.20-26 eylulde setteler..

    Reply
  2. iyi günler

    Reply

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up