Belgesel Film “Kudüs’ün Işıkları” Artık Online

Genel Ortadoğu Sineması Türkiye
İşgal altındaki şehirde bir Ramazan gününü anlatan Kudüs’ün Işıkları belgeseli online erişime açılıyor. M. Abdülgafur Şahin imzalı film renkli şehrin tezatlarını yansıtıyor.

Dünya prömiyeri Mart 2019’da ABD’de yapılan Kudüs’ün Işıkları bir grup Filistinli çocuğun günlük hayatından kesitler sunuyor. Belgesel, kutsal şehirdeki özel birgünün yirmi dört saatini kayıt altına alıyor. Kadim şehrin dar sokaklarındaki büyük dünya bir sosyal antropoloğun, bir fırıncının, bir seyyahın ve bir öğretmenin gözünden yansıtılıyor. Çekimleri 2018 yılında Ramazan ayında tamamlanan film bu ayın Kudüs’teki hayatı nasıl değiştirdiğini, Kudüslülerin bu aya özel hangi gelenekleri yaşattıklarını belgeliyor.

Festival yolculuğu boyunca Boston, Gazze, İstanbul, İzmir, Kazan, Kudüs, Vaşington’un da aralarında bulunduğu çok sayıda şehirde seyirci ile buluşan filmGüney Afrika’daki Uluslararası Turizm Film Festivali’nde ikincilik ödülü kazandı.

Kudüs’ün Işıkları 9 Mayıs Cumartesi saat 21.30’da YouTube üzerinden prömiyer yapıyor. Sarkaç Film’in YouTube kanalında Türkçe, İngilizce ve Arapça dil seçenekleriyle sunulan belgesele Ramazan Bayramı’nın sonuna kadar erişilebilecek.

Belgeselin linkine buradan erişebilirsiniz.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up