Belgesel Avcıları Geliyor

Türkiye

Belgesel Avcıları İstanbul’a geliyor

Belgesel Sinemacılar Birliği (BSB) tarafından düzenlenen PITCHIN’ISTANBUL Belgesel Proje Pişirme Atölyesi çalışmalarına hız kattı.

Bu yıl ikincisi düzenlenen ve iki aşamalı gerçekleştirilen projenin ilk aşaması TC Kültür ve Turizm Bakanlığının desteği, European Documentary Network’ün işbirliğiyle 20-24 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşti. Koç Üniversitesi’nin Anadolu Araştırmaları Merkezi ANAMED Oditoryumunda 21 Ekim’de gerçekleştirilecek ikinci aşamada ise belgesel sinema üretiminde yeni bir sürecin başlaması hedefleniyor. Belgesel film yapımcıları ile kanal temsilcileri ve satın almacıları bir araya getiren proje çalışmaları, gelecekte İstanbul’un da bir Pitching Merkezi olabileceği konusunda olumlu sinyal veriyor.

1444989768_ETKINLIK_GORSELLERI1

Belgesel Sinemacılar Birliği’nin 1999 yılından bu yana sistemli olarak yürüttüğü çalışmaların bir ürünü olma özelliği taşıyan Pitchiİstanbul Belgesel Film Proje Pişirme Atölyesi, sektörde yeni bir yapılanmayı da beraberinde getiriyor. BSB, belgesel film üretimi alanında yeni bir sürecin başlamasının hedeflendiği projede, yurt dışındaki benzer sektör toplantılarına katılım, raporlama ve bilgi paylaşımı deneylerinden de yararlanıyor

Türk sinema sektörünün belgesel alanında uluslararası entegrasyonunu da içeren “Pitchinİstanbul, Belgesel Film Proje Pişirme Atölyesi” kapsamlı bir değişim hareketinin ilk ayağı olarak gerçekleştiriliyor.

—————————————————–

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up