Beden Dili ile Sinema

Türkiye

Sinema Engel Tanımıyor projesi kapsamında Moroğlu Film ve Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu işbirliği ile CNR Expo fuarındaydı.

ezo sunal beden dili ile sinema

Türk sinemasının 100. yılında Yesilçam’ın usta ismi Kemal Sunal’in Deli Deli Küpeli filminin görme ve işitme engelliler için işaret dili ve sesli betimleme gösterimi yapıldı.

Etkinlik, Moroğlu film yapımcısı Gönül Moroğlu ve Türk Sinemasının Usta Oyuncusu Kemal Sunal’ın kızı Ezo Sunal’ın konuşmacı olarak katıldığı 1. Oturumda  gerçekleşti.

Beden Dili uygulaması eğitmenliği yapan Ezo Sunal, yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Oturuma katılan izleyicilerle birlikte beden müziği uygulaması gerçekleştirerek keyifli dakikalar yaşattı.

Sinema sektörünün engellilere olan bakış açısının yanlış olduğunu ifade eden Moroğlu Film yapımcısı Gönül Moroğlu, imkanlar doğrultusunda sinema filmlerinin sesli betimleme, işaret dili ve alt yazı uygulaması yaparak ülkedeki engellilere ulaşmak için gösterimlere devam edeceklerini söyledi.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up