Bedava ya da Düşük Maliyete Nasıl Film Çekilir?

Manşet Meraklısına

Kameram olsa ben de çekerim abi, her şey ateş pahası. Bir kısa film kaç paraya mal oluyor senin haberin var mı? vb. dertlenmeleri, bahaneleri duymuşsunuzdur. İçinizdeki tembel film çekmenin önüne parayı koyar, vicdanınızı rahatlatır ve siz de sağda solda film muhabbetleri yapmaya devam eder durursunuz.

Ancak ilk filmini çekmek isteyen yönetmenler için, iki tip yöntem vardır genelde, az bütçe veya sıfır bütçe!

Bu Vimeo filminde, neredeyse sıfıra yakın bütçelerle sinema filmi yapmış, bugünün dahi yönetmenleri bulacaksınız; Robert Rodriguez, Christopher Nolan, Richard Linklater ve niceleri..

Kısıtlı bir bütçeyle film yapmak, her ne kadar imkansız görünse de imkansızı başarmış yönetmenlerin, altını çizdiği tek husus var o da yaratıcılık. Bu videoda ünlü yönetmenlerin az bütçeyle sinema dünyasına giren filmlerini ve bunları nasıl yaptıklarını öğreneceksiniz.

Videonun altyazısını İngilizce olarak seçebilir ya da yine dil ayarlarından Türkçeyi seçip Google Translate ile Tarzanca da izleyebilirsiniz. Tabii İngilizceniz varsa bunlara gerek yok. İyi seyirler.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up