Barbie Filminin Senaristleri Belli Oldu

Hollywood

Greta Gerwig ve Noah Baumbach, Margot Robbie’nin başrolünü üstleneceği Barbie filminin senaryosunu kaleme alacak. Greta Gerwig aynı zamanda filmin yönetmenliğini de üstlenebilir.

Bu yıl Ben,Tonya filmindeki performansı ile ilk Oscar adaylığını kazanan 29 yaşındaki Avustralyalı yıldız, komedi türündeki fantastik filmde Barbie’yi canlandıracak. Filmin yapımını üstlenen Warner Bros’a, Barbie‘nin yaratıcısı olan oyuncak firması Mattel de yapımcı olarak destek verecek.

Senaryosunu birlikte kaleme aldıkları Frances Ha ve Mistress America gibi filmlerle tanınan Greta Gerwig ve Noah Baumbach çifti, Margot Robbie’nin başrolünü üstlendiği Barbie filminin senaryosunu kaleme alacak. Warner Bros.’un aynı zamanda Greta Gerwig’in filmi yönetmesini de istediği, ancak henüz taraflar arasında bir anlaşmaya varılmadığı belirtiliyor.

Filmin konusu ise şöyle: Yarı animasyon, yarı gerçekçi çekilecek olan filmde Barbie, yaşadığı dünyanın koşullarına uymayan bir kadındır. Yaşadığı dünyanın ‘mükemmel kadın’ imajına uzak olduğunu fark eden Barbie, yaşadığı fantastik dünyadan dışlanır ve kimsenin iletişim kurmak istemediği biri halini alır. Uyum sağlayabileceği bir dünya bulma umuduyla bizim yaşadığımız gerçek dünyaya bir yolculuğa çıkar. Bu yeni dünyada, onu kendi evinde dışlanmış kılan farklılıkları, onu özel kılan avantajlara dönüşür.

Barbie filminin 8 Mayıs 2020’de vizyona gireceği açıklanmıştı.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up