Barack ve Michelle Obama’nın Yeni Belgeseli Crip Camp’tan Fragman

Hollywood
2020 Sundance Film Festivali‘nde Seyirci Ödülü’ne layık görülen, Barack ve Michelle Obama‘nın yeni belgeseli Crip Camp 25 Mart’ta Netflix’te yayınlanacak.

Netflix, büyüyen yapım şirketi “Higher Ground” altındaki yönetici yapımcılar Barack ve Michelle Obama‘nın yeni belgeseli “Crip Camp” için ilk resmi fragmanı yayınladı.

Belgeselin konusu ise; 1970’lerin başında ABD’de, engelli gençler tecrit, ayrımcılık ve kurumsallaşma şeklinde şekillenmiş bir gelecekle karşı karşıya kaldılar. Catskills’deki engelliler için bir çarpışma kampı olan Camp Jened, bu sınırlamaları ortadan kaldırmak üzere kuruldu. Jened, kampçıların bir birey olarak yerine getirilmesini istediği, herkesi bekleyen yaz sporları, sigara içme ve makeout seansları olan serbest Ütopyasıydı. Onların bağları, Batı’yı büyüyen ve çeşitli engellilik topluluğu için vaat edilen bir toprak olan Kaliforniya, Berkeley’e göç ettikleri için devam etti.

Crip Camp’ın yönetmen koltuğuna, Emmy ödüllü Nicole Newnham ve eski kampçı Jim LeBrecht birlikte oturdu. Film, engelli insanlara karşı ayrımcılığı yasaklayan dönüm noktası sivil haklar yasası olan Engelli Amerikalılar Yasası‘nın 30. yıldönümü ile aynı tarihte Netflix’te yayınlanacak.

Crip Camp, 25 Mart‘ta Netflix’te yayınlanacak.

Kaynak: IndieWire

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up