‘Bal’ filmi ‘Harry Potter’ı solladı

Türkiye

Yönetmenliğini Semih Kaplanoğlu’nun üstlendiği, 15 Temmuz’da Londra’da Art House sinemalarında gösterime giren Altın Ayı ödüllü ‘Bal’ filmi, İngiliz gazeteleri eleştirmenlerinden beş yıldız aldı.

ÇOK BEĞENİLDİ
16 yıldır düzenlenen Londra Türk Film Festivali’nde geçtiğimiz yıl Digiturk Dağıtım Ödülü’nü alan ‘Bal’ filmi; bu ödülün sonucu olarak Festival Başkanı Vedide Kaymak’ın girişimleriyle İngiltere ve İrlanda da vizyona girdi. Filme, İngiltere’nin çok okunan gazeteleri The Independent ve Financial Times’ın sinema eleştirmenleri tam not verdi. ‘Bal’ filmi aynı gün vizyona giren ‘Harry Potter ve Ölüm Yadigarları 2’ filmini sollayarak daha fazla yıldız aldı. Semih Kaplanoğlu’nun üçlemesinin ‘Yumurta’ ve ‘Süt’ten sonraki son filmi ‘Bal’, ülkemizde de 9 Nisan 2010 tarihinde vizyona girmişti. Film, vizyonda kaldığı 10 hafta sonunda 32 bin sinema izleyicisine ulaşmıştı.

sabah

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up