Bahçeşehir Üniversitesi’nde Atölye Eğitimi Başlıyor!

Etkinlikler

enstitü bahçeşehir
Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde kurulan “Enstitü Düşün Yapım Yazın Ajansı” faaliyetlerine sinema ve edebiyat atölyeleriyle başlayacak.

Görsel, işitsel, yazılı yaratım alanlarında uygulamalı destek, danışmanlık ve özel eğitim hizmeti vermek üzere kurulan Enstitü’nün kadrosunu Bahçeşehir Üniversitesi Sinema-TV Bölümü öğretim elemanları oluşturuyor. Enstitü’nün hedefi ise edebiyat, sinema ve televizyon sektörleri için yaratıcı çözümler üreten ve sunan bir merkez haline gelmek.

Bu amaçla, çoğunluğu Bahçeşehir Üniversitesi Sinema-TV Bölümü’nün öğretim görevlilerinden oluşan eğitmenlerce düzenlenecek atölyelerde senaryo yazımından edebiyata, kurgudan oyuculuğa kadar birçok başlık yer alacak. Öğrencilerin ders aldıkları sınıflarda, laboratuarlarda, kampüsün imkanları kullanılarak gerçekleştirilecek atölyeler için başvurular başladı.

Enstitü ve BÜSEM işbirliği ile gerçekleştirilecek programda Gülengül Altıntaş’tan Senaryo Yazımı; Erkan Büker’den Kısa Film Atölyesi I; Nefin Dinç’ten Sinemada ve Televizyonda Görüntü ve Ses Analizi; Aslı Güneş’ten Metin Analizi Atölyesi ve Kelimenin “Aşk” Hali; Tolga Hepdinçler’den Temel Fotoğraf Eğitimi; Ayşegül Taşkent’ten Belgesel Film Yapımına Giriş ve Görsel-İşitsel Kurmaca Olmayan Sosyal Proje Üretim Atölyesi; Berna Tunalı’dan Meisner ve Eric Morris Teknikleri ile Kameraönü Oyunculuk ve İletişim ve Yaratıcılık; Theron Patterson’dan Introduction to Digital Editing, Intermediate Digital Editing ve Scene Analysis Workshop; Nilay Ulusoy’dan Sinema Tarihi ve Sinema ve Moda atölyeleri yer alıyor.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.enstituajans.com/

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up