Bağlılık Aslı ile Oscar Heyecanı Yaşandı

Festivaller Günün Haberi Hollywood

2. Hollywood Türk Filmleri Festivali’nin kapanış töreninde, 92’nci Akademi Ödülleri’nde Türkiye’nin Yabancı Dilde Oscar adayı Bağlılık Aslı filmi gösterildi.

2. Hollywood Türk Filmleri Festivali’nin kapanış törenine katılan yönetmen Kaplanoğlu, organizasyonda emeği geçen Türkiye’nin Los Angeles Başkonsolos Oğuz ve Barbaros Tapan’a teşekkür ederek, “Birazdan izleyeceğiniz Türkiye’nin Oscar adayı olan film, ‘Bağlılık’ üçlemesinin ilk filmi. Fim, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile senaryosunun yazımında, Asya Pasifik Film Akademisi’nin katkısıyla gerçekleşti. İkinci film Bağlılık Hasan’ı bu yaz çektim. Şu an kurgu aşamasında. Umut ediyorum bu ilkbaharda bitmiş olacak. İyi seyirler dilerim” ifadelerini kullandı.

Kaplanoğlu, Oscar’la ilgili çalışmalarının sürdüğünü vurgulayarak, “Los Angeles’a dördüncü gelişim. Oscar için ikinci gelişimiz. Daha önce Bal filmiyle buradaydık. Her gelişimde daha ilginç ve farklı bir yönünü görüyorum. Bu sefer biraz daha deneyimliyiz” dedi.

Bağlılık Aslı filminde Aslı karakterini canlandıran oyuncu Kübra Kip ise “Pek çok gösterim ve söyleşiler gerçekleşiyor. Çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Uluslarası festivaller benim için çok keyifli geçiyor çünkü başka kültürden insanların sizin dünyanıza nasıl yaklaşacakları, beni cezbeden bir şey. Bu tarz organizasyonlar sayesinde Türk sinemasının daha bilinir hale gelmesi de ayrıca memnuniyet verici” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up