Bağımsız Filmlerin Adresi Karaca Sineması Kapanma Riskiyle Karşı Karşıya

Günün Haberi Türkiye
İzmir’de bağımsız filmlerin adresi olan Karaca Sineması, salgın sürecinde yaşadığı maddi sıkıntılar nedeniyle kapanmanın eşiğine geldi.

İzmir’in Alsancak semtinde 1970’ten bu yana faaliyet gösteren tarihi Karaca Sineması kapanma riskiyle karşı karşıya kaldı. İzmir’in bağımsız film adresi olan Karaca Sineması, koronavirüs nedeniyle ara verdiği gösterimlerine geri dönemeyebileceğini açıkladı.

Sosyal medya üzerinden mesaj yayınlayan Karaca Sineması’nın işletmecisi Serdar Arslan, “Biz Karaca Sineması olarak bağımsız festival filmlerinin oynadığı bir sinemayız. Kapısı sokağa açılan bir sinemayız. Biliyoruz ki İzmir’de sinemaların hepsi AVMlerin içinde, Kemeraltı’nda kapanan 3-4 salon var. Yıllardır kapalılar.1970 yılından beri semt sineması olarak açık kalmayı başarabilmiş tek sinema Karaca sinemasıdır. Bu günlere kadar çok fazla zorluk çektiğimiz oldu ama hiçbir zaman yardım istemedik. Ama bu sefer çok zor bir süreçteyiz” diye konuştu.

“Bu perdenin kapanmaması için mücadele edeceğiz.” diyen Arslan, izleyicilerin de desteğiyle bu zor günlerin geride bırakılması için var güçleriyle çalıştıklarını ifade etti.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up