“Bağdatlı Messi”nin Prömiyeri Fil’m@9’da

Etkinlikler Manşet

Fil’m Hafızası‘nın şehrin tadına tat katan etkinliği Fil’m@9, Eylül’de yepyeni kısalarla yeniden huzurlarınızda!

Fil'm Hafızası

Uluslararası film festivallerinden ödüllerle dönmüş kısa filmlerin Türkiye’deki ilk gösterimlerinin gerçekleşeceği Fil’m@9 Premier’e bu ay Ortaköy’ün gözde mekanlarından Bloom ev sahipliği yapacak.

Iraklı yönetmen Sahim Omar Kalifa’nın son filmi Baghdad Messi’nin Türkiye premieri Fil’m@9’da. Bağdat’ın küçük köylerinden birinde, Messi hayranı Hamoudi ve köydeki arkadaşları için futbol izlemenin vazgeçilmezliği, savaşın yıkıcılığıyla karşılaştırılamaz…

Medya sponsorluğunu Açık Radyo ve Kültür Mafyası‘nın; proje destekçiliğini ise SAE Institute‘ün üstlendiği Fil’m@9 Premier’de farklı coğrafyalardan seçkin kısa filmleri izlemekle kalmayacak, filmlerin yönetmenleriyle ve oyuncularıyla da tanışılacak.  Kısa film sektörünün önde gelen isimleri için artık bir bulaşma noktası haline gelen etkinlikte, programdaki yerli filmler “Bir Kurabiye Masalı” ve “Yüksük” filmlerinin yönetmenleri ekipleriyle birlikte birarada olacak.

Gösterimlerin ardından gerçekleştirilecek soru-cevap bölümleriyle, izleyicileri filmlerin sinemasal yolculuğuna katılmaya davet eden Fil’m Hafızası, sinemanın en sevdiği mevsim sonbaharı karşılamak için 4 Eylül Çarşamba akşamı tüm sinefilleri Fil’m@9 Premier‘e bekliyor.

Biletler 14 Ağustos itibariyle Biletix web sitesi ve satış noktalarından, etkinlik akşamı Bloom girişinden temin edilebilir. Bu özel etkinlik için biletler sınırlı sayıdadır.

http://www.biletix.com/etkinlik/PPX40/TURKIYE/tr

https://www.facebook.com/events/632890913390304/

Film@9

PROGRAM

20:00 Kapı Açılış

21:00 Fil’m@9 Başlıyor

21:05 Bir Kurabiye Masalı

21:20 İlkyaz Kocatepe ile Söyleşi

21:35 Aurora

21:51 Baghdad Messi

22:10 On Dakika Ara

22:20 Yüksük

22:36 Enes Yurdaün ile Söyleşi

22:52 Foxes

23:08 Palimpsest

23:26 Kapanış

FİL’M@9 PREMIER SEÇKİSİ

Bir Kurabiye Masalı

Bir Kurabiye Masalı (2012) 

İlkyaz Kocatepe / Türkiye / 15’

Hazırladığı şans kurabiyeleri ile aşık olduğu kadına ulaşmaya çalışan genç bir adam, farkında olmadan kendisininkiyle beraber çalıştığı kafedeki diğer insanların hayatlarını da değiştirecektir.

Aurora

Aurora (2012)

Sara Werner / A.B.D / 16’

“İnsan Kaçakçılığı” uçurumunda seks kölesi yapılan genç bir kadın için yeniden hayata dönmenin anahtarı, yardımsever bir meleğin ellerinde ve küçük bir kızın gülümseyişindedir.

Baghdad Messi

Baghdad Messi (2012)

Sahim Omar Kalifa / B.A.E – Belçika – İran / 19’

Bağdat’ın küçük köylerinden birinde, Messi hayranı Hamoudi ve köydeki arkadaşları için futbol izlemenin vazgeçilmezliği, savaşın yıkıcılığıyla karşılaştırılamaz…

Yüksük

Yüksük (2012)

Enes Yurdaün / Türkiye / 16’

Yaşlı kadın gündüzleri sıradan yaşamını sürdürürken, geceleri duyduğu bir ses yüzünden uyumakta güçlük çekmektedir. Fakat şimdi, geceleri uykusunu kaçıran sesin peşine düşme vaktidir.

Foxes

Foxes (2011)

Lorcan Finnegan / İrlanda / 16’

Genç çift boş evlerle dolu, ıssız bir arsada kısılıp kalmıştır ve feryat figan tilkiler, tecrit yaşamlarından bir muammanın içine davet edilir. Paranormal cinnet alemine hoş geldiniz!

Palimpsest

Palimpsest (2013)

Michael Tyburski / A.B.D / 18’

Başarılı bir ses kontrolcüsü, evlerine gittiği müşterilerinin yaşam alanlarındaki gizli ayrıntıları incelediği, benzersiz bir terapi peşindedir.

filmhafizasi.com

facebook.com/filmhafizasi

twitter.com/filmhafizasi

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up