BAFTA Ödüllerinde Adaylar Belli Oldu

Dünya Manşet

İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA) ödüllerinin bu yılki adayları belli oldu.

BAFTA ödüllerinde, Michel Hazanavicius’un yönettiği yılın dikkat çeken filmi ‘The Artist’, aralarında en iyi film ve en iyi yönetmen kategorilerinin de bulunduğu toplam 12 dalda adaylık kazandı. Filmin iki oyuncusu Jean Dujardin en iyi erkek dalında, Berenice Bejo da en iyi kadın oyuncu kategorilerinde aday gösterildi. En çok adaylık kazanan ikinci film ise 11 dal ile Tomes Alfredson’un yönettiği ‘Tinker Tailor Soldier Spy’ oldu. En iyi film kategorisinde yarışacak diğer üç film ise The Descendants, Drive ve The Help.

12 Şubat’ta yapılacak törenle sahiplerini bulacak BAFTA ödülleri için kategoriler ve adaylar şöyle:

En İyi Film: The Artist, The Descendants, Drive, The Help, Tinker Tailor Soldier Spy.

En İyi Yönetmen: The Artist-Michel Hazanavicius, Drive-Nicolas Winding Refn, Hugo-Martin Scorsese, Tinker Tailor Soldier Spy-Tomes Alfredson, We Need To Talk About Kevin-Lynne Ramsay.

En İyi Erkek Oyuncu: Brad Pitt-Moneyball, Gary Oldman-Tinker Tailor Soldier Spy, George Clooney-The Descendants, Jean Dujardin-The Artist, Michael Fassbender-Shame.

En İyi Kadın Oyuncu: Berenice Bejo-The Artist, Meryl Streep-The Iron Lady, Michelle Williams-My Week with Marilyn, Tilda Swinton-We Need to Talk About Kevin, Viola Davis- The Help.

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Christopher Plummer-Beginners, Jim Broadbent-The Iron Lady, Jonah Hill-Moneyball, Kenneth Branagh-My Week with Marilyn, Philip Seymour Hoffman, The Ides of March.

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Carey Mulligan-Drive, Jessice Chastain, The Help, Judi Dench-My Week with Marilyn, Melissa McCarthy-Bridesmaids, Octaivia Spencer-The Help.

En İyi İngiliz Filmi: My Week With Marilyn, Senna, Shame, Tinker Tailor Soldier Spy, We Need To Talk About Kevin.

Zaman

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up