Bizimle İletişime Geçin

Avrupa Sineması

BAFTA Adayları Açıklandı

İngilizlerin Oscar’ı için adaylar hazır.

Yayınlandı

tarihinde

İngilizlerin Oscar’ı BAFTA için adaylar açıklandı. Altın Küre’nin galibi La La Land BAFTA’da da en çok adaylığa sahip I, Daniel Blake, Arrival ve Noctural Animals gibi yapımlar da adaylık sayısı fazla olan yapımlardan. Deniz Gamze Ergüven‘in Mustang‘i de yabancı dildeki adaylardan.

Ödüller 12 Şubat’ta Stephen Fry‘ın sunduğu törende sahiplerini bulacak.

İşte tüm adaylar:

En İyi Film

Arrival
I, Daniel Blake
La La Land
Manchester by the Sea
Moonlight

i-daniel-blake-sinefesto

En İyi İngiliz Yapımı

American Honey
Denial
Fantastic Beasts and Where to Find Them
I, Daniel Blake
Notes on Blindless
Under the Shadow

En İyi İngiliz Yazar, Yönetmen ya da Yapımcı Yapımı

The Girl With All the Gifts
The Hard Stop
Notes on Blindness
The Pass
Under the Shadow

julieta

Julieta – Pedro Almodovar

En İyi Yabancı Film

Dheepan
Julieta
Mustang
Son of Saul
Toni Erdmann

En İyi Belgesel

The Beatles: Eight Days a Week
The Eagle Huntress
Notes on Blindness
Weiner

En İyi Animasyon

Finding Dory
Kubo and the Two Strings
Moana
Zootropolis

En İyi Yönetmen

Denis Villeneuve (Arrival)
Ken Loach (I, Daniel Blake)
Damien Chazelle (La La Land)
Kenneth Lonergan (Manchester by the Sea)
Tom Ford (Noctural Animals)

Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

En İyi Senaryo

Taylor Sheridan (Hell or High Water)
Paul Laverty (I, Daniel Blake)
Damien Chazelle (La La Land)
Kenneth Lonergan (Manchester by the Sea)
Barry Jenkins (Moonlight)

En İyi Uyarlama Senaryo

Eric Heisserer (Arrival)
Robert Schenkkan, Andrew Knight (Hacksaw Ridge)
Theodore Melfi, Allison Schroeder (Hidden Figures)
Luke Davies (Lion)
Tom Ford (Noctural Animals)

En İyi Erkek Oyuncu

Andrew Garfield (Hacksaw Ridge)
Casey Affleck (Manchester by the Sea)
Jake Gyllenhaal (Nocturnal Animals)
Ryan Gosling (La La Land)
Viggo Mortensen (Captain Fantastic)

Arrival

Arrival

En İyi Kadın Oyuncu

Amy Adams (Arrival)
Emily Blunt (The Girl on the Train)
Emma Stone (La La Land)
Meryl Streep (Florence Foster Jenkins)
Natalie Portman (Jackie)

En İyi Yardımcı Oyuncu (Erkek)

Aaron Taylor-Johnson (Nocturnal Animals)
Dev Patel (Lion)
Hugh Grant (Florence Foster Jenkins)
Jeff Bridges (Hell or High Water)
Mahershala Ali (Moonlight)

En İyi Yardımcı Oyuncu (Kadın)

Hayley Squires (I, Daniel Blake)
Michelle Williams (Manchester by the Sea)
Naomie Harris (Moonlight)
Nicole Kidman (Lion)
Viola Davis (Fences)

En İyi Film Müziği

Arrival (Jóhann Jóhannsson)
Jackie (Mica Levi)
La La Land (Justin Hurwitz)
Lion (Dustin O’Halloran, Hauschka)
Noctural Animals (Abel Korzeniowski)

hayata-noctrunal

Noctural Animals

En İyi Filmatografi

Arrival
Hell or High Water
La La Land
Lion
Noctural Animals

En İyi Kurgu

Arrival
Hacksaw Ridge
La La Land
Manchester by the Sea
Noctural Animals

En İyi Ürün Tasarımı

Doctor Strange
Fantastic Beasts and Where to Find Them
Hail, Ceasar!
La La Land
Noctural Animals

En İyi Kostüm

Allied
Fantastic Beasts and Where to Find Them
Florence Foster Jenkins
Jackie
La La Land

En İyi Makyaj

Doctor Strange
Florence Foster Jenkins
Hacksaw Ridge
Noctural Animals
Rouge One: A Star Wars Story

En İyi Ses

Arrival
Deepwater Horizon
Fantastic Beasts and Where to Find Them
Hacksaw Ridge
La La Land

sinefesto-doctor-strange

Doctor Strange

En İyi Görsel Efekt

Arrival
Doctor Strange
Fantastic Beasts and Where to Find Them
The Jungle Book
Rouge One: A Star Wars Story

En İyi İngiliz Kısa Animasyon

The Alan Dimension
A Love Story
Tough

En İyi İngiliz Kısa Film

Consumed
Home
Mouth of Hell
The Party
Standby

Yükselen Yıldız Ödülü

Anya Taylor-Joy
Laila Costa
Lucas Hedges
Ruth Nehha
Tom Holland

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avrupa Sineması

35. Goya Ödülleri’nin Sahipleri Açıklandı

En İyi Film, Pilar Palomero imzalı The Girls oldu.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

35. Goya Ödülleri'nde ödül kazanan The Girls

Bu yıl 35. si düzenlenen Goya Ödülleri’nin sahipleri belli oldu.

İspanya’nın en önemli uluslararası film ödüllerinden biri olan Goya Ödülleri bu sene 35. kez düzenlendi. Adayları İspanya Sinema Akademisi tarafından belirlenen Goya Ödülleri’nin sahipleri de geçtiğimiz günlerde belli oldu. Malaga’daki Soho CaixaBank Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen ödül töreninin sunuculuğunu, İspanyol oyuncu Antonio Banderas ve gazeteci Maria Casado üstlendi.

En İyi Film

The Girls

En İyi Yönetmen

Salvador Calvo (Adú)

En İyi Yeni Yönetmen 

Pilar Palomero (The Girls)

En İyi Orijinal Senaryo

Pilar Palomero (The Girls) 

35. Goya Ödülleri'nde ödül kazanan Patricia López Arnaiz  (Ane is Missing)

En İyi Kadın Oyuncu

Patricia López Arnaiz  (Ane is Missing) 

En İyi Erkek Oyuncu

Mario Casas (Cross the Line) 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Nathalie Poza (La boda de Rosa)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Alberto San Juan (Sentimental)

En İyi Yeni Kadın Oyuncu

Jone Laspiur (Ane)

35. Goya Ödülleri'nde ödül kazanan Adam Nourou (Adú)

En İyi Yeni Erkek Oyuncu

Adam Nourou (Adú)

En İyi Uyarlama Senaryo

David Pérez Sañudo, Marina Parés Pulido (Ane)

En İyi Prodüksiyon Tasarımı

Ana Parra, Luis Fernández Lago (Adú)

En İyi Görüntü Yönetimi

Daniela Cajías (The Girls)

En İyi Kurgu

Sergio Jiménez (The Year of the Discovery)

35. Goya Ödülleri'nde ödül kazanan Akelarre

En İyi Sanat Yönetimi

Mikel Serrano (Akelarre)

En İyi Kostüm Tasarımı

Nerea Torrijos (Akelarre)

En İyi Saç & Makyaj Tasarımı

Beata Wotjowicz, Ricardo Molina (Akelarre)

En İyi Görsel Efekt

Mariano García Marty, Ana Rubio (Akelarre)

En İyi Ses

Eduardo Esquide, Jamaica Ruíz García, Juan Ferro, Nicolas de Poulpiquet (Adú)

35. Goya Ödülleri'nde ödül kazanan Turu, the Wacky Hen (Eduardo Gondell, Víctor Monigote)

En İyi Animasyon 

Turu, the Wacky Hen (Eduardo Gondell, Víctor Monigote)

En İyi Orijinal Müzik

Aránzazu CallejaMaite Arroitajauregi (Akelarre)

En İyi Orijinal Şarkı

“Que no, que no,” (María Rozalén for Rosa’s Wedding)

En İyi Belgesel

The Year of the Discovery (Luis López Carrasco)

En İyi İbero-Amerikan Filmi

Forgotten We’ll Be (Fernando Trueba, Colombia)

En İyi Avrupa Filmi

The Father (Florian Zeller, U.K., France)

En İyi Kısa Film

A la cara (Javier Marco)

En İyi Kısa Belgesel

Biography of a Woman’s Corpse (Mabel Lozano)

En İyi Kısa Animasyon

Blue & Malone: Casos imposibles (Abraham López Guerrero)

Onur Ödülü

Angela Molina

Okumaya Devam Et

Avrupa Sineması

Monica Bellucci’li Siccita’nın Çekimleri Başladı

Film, Paolo Virzì tarafından çekiliyor.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Yıldız oyuncu Monica Bellucci’nin başrolünde yer aldığı merakla beklenen kıyamet sonrası draması “Siccita”nın çekimleri Roma’da başladı.

Avrupa’nın önde gelen yönetmenlerinden Paolo Virzì tarafından sinemaya aktarılan yeni kıyamet sonrası draması Siccita’nın çekimleri Roma’da başladı. Merakla beklenen filmin başrolünde Malèna filmi ile hafızalara kazınan Monica Bellucci yer alıyor.

İtalya’da yaşanan uzun süreli kuraklığa ışık tutacak olan filmin senaryosu Francesca Archibugi, Francesco Piccolo, Giordano ve Virzì tarafından kaleme alındı.

Filmde Monica Bellucci‘ye Valerio MastandreaElena LiettiClaudia Pandolfi ve Tommaso Ragno eşlik edecek.

Okumaya Devam Et

Avrupa Sineması

2021 Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nin Kazananları Açıklandı

Büyük ödül Pebbles filmine gitti.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Her yıl düzenli olarak ocak ayı sonunda düzenlenen “Uluslararası Rotterdam Film Festivali”nin ödülleri sahiplerini buldu.

Merakla beklenen 2021 Uluslararası Rotterdam Film Festivali Ödülleri geçtiğimiz günlerde sahiplerini buldu. Her yıl ocak ayı sonunda Hollanda’nın Rotterdam şehrinde gerçekleşen festivalde ödüle layık görülen yapımların tamamı şu şekilde:

Tiger Ödülü

Pebbles
Yönetmen: Vinothraj P.S.

Tiger Jüri Özel Ödülü

I Comete – A Corsican Summer
Yönetmen: Pascal Tagnati

Venera Arayışı
Yönetmen: Norika Sefa

VPRO Big Screen Ödülü

The Dog Who Wouldn’t Be Quiet
Yönetmen: Ana Katz

BankGiro Loterij Seyirci Ödülü

Q uo Vadis, Aida?
Yönetmen: Jasmila Žbanić

Fipresci Ödülü

The Edge Of Daybreak
Yönetmen: Taiki Sakpisit

Gençlik Jürisi Ödülü

Night of The Kings 

Yönetmen: Philippe Lacôte

Robby Muller Ödülü 

Kelly Reichardt

Ammodo Tiger Kısa Film Ödülü

Günbatımı, Günlük
Yönetmen: Basir Mahmood

Terranova
Yönetmenler: Alejandro Pérez Serrano, Alejandro Alonso Estrella

Maat Kara
Yönetmen: Fox Maxy

KNF ödülü 

Manifesto
Dor Ane Hjort Guttu


Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler