Bizimle İletişime Geçin

Vizyondakiler

Aziz Ayşe

Yayınlandı

tarihinde

Aziz Ayşe

Yönetmen: Elfe Uluç

Oyuncular: Feride Çetin, Engin Altan Düzyatan, Esmeray, Şenol Küçükyıldırım, Orhan Ertürk, Cenk Sözeri, Melikşah Yardımcı

Tür: Dram

Yapım Yılı: 2012  (78 dk)

Vizyon Tarihi: 1 Kasım 2013

Senaryo: Elfe Uluç

Yapımcı: Elfe Uluç

Yapım Ülkesi: Türkiye

Orijinal Dil: Türkçe

Dağıtıcı Firma: M3 Film

Film Hakkında:

Kâğıt toplayıcısı Ayşe’nin kendinin canlandırdığı filmin başrollerinde Feride Çetin ve Engin Altan Düzyatan bulunuyor. Filmin prömiyeri yarışmaya seçildiği 19. Adana Altın Koza Ulusal Film Festivali sırasında gerçekleşti. Yönetmenliğini Elfe Uluç’un gerçekleştirdiği bu ilk uzun metrajlı filmde değişik bir oyuncu kadrosu bulunuyor: Kadroda, ‘Cadının Bohçası’  adlı otobiyografik oyunu ile tanınan politik sanatçı Esmeray, sevilen jazz bateristi Şenol Küçükyıldırım, Ferhan Şensoy tiyatrosunun oyuncularından Orhan Ertürk ve Cenk Sözeri  yeralmakta. Eurimages ve Kültür Bakanlığı desteği alan, Fransız – Türk ortak yapımı filmin özgün temaları Fransız müzisyen Pascal H. Lesport’a ait. Filmde David Darling, Nil Karaibrahim, Hande Yener, Zeki Müren, Şarabi, Ajda Pekkan, Mercan Dede, Bogatini gibi sanatçıların parçaları yeralıyor. Film  İstanbul’un ‘çöplükleriyle köpükleri’, en fakir ve en seçkin semtlerin arasında bir yakadan diğerine yolculuk ediyor. Bir tarafta Dolapdere, Tarlabaşı, Avcılar Otobanında kötü yolda çalışan kızlar, diğer tarafta Boğaz, Arnavutköy, Gümüşsuyu, Bilgi Üniversitesi, medya binaları… Film, iyilik yapmak, kadın olmak, öteki olmak, yalan söylemek, kimliğini aramak gibi konuları hedef alıyor.

Konusu:

Ayşe, çöplerden kazandığını aç kalmak pahasına hayır kurumlarına, Camiye, Mehmetçik Vakfı’na bağışlayan bir kâğıt toplayıcısıdır. Ayşe, erkek bedenine tutsak bir kadın ruhudur. Bir gün Ayşe, bir çiftin hayatına girer. Ve bu tesadüf üç insanın kendilerini keşfedip tanıdıkları, kimliklerine ve hayatlarına yön verdikleri bir yolculuğu başlatır.

Aziz Ayşe Film Afişi

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vizyondakiler

İşsiz Adam

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Film, elini attığı her işten kovulan ve bu yönüyle adı çıkan Ömer’in hikâyesini anlatıyor.

Ömer girdiği her işten kovulur. Sürekli işsiz kaldığı için babasına da işsiz adamın babası derler. Babası bu durumdan çok rahatsızdır. Bu yüzden babasıyla geçinemeyen Ömer her gün evden kovulur. Ömer Almanya’dan gelen Almancı Ahmet’in kızı Ebru’ya aşık olur ve köydeki sevgilisi olan beşik kertmesi Dilara’yı bırakır. Ömer, bir gece Ebru’nun parmağına yüzük takarken Dilara’nın kardeşi Hasan bunu görür. Hasan’ın gördüklerini kız kardeşi Dilara’ya söylemesiyle olaylar gelişir.

Yönetmen
Ali Ağgül

Oyuncular
Muttalip Müjdeci
Asım Akar
Kelami Akdemir
Hasan Göktaş
Ayşe İkiz

Okumaya Devam Et

Vizyondakiler

Titane

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Titane, yıllar önce kaybolduğu iddia edilen bir adamın ortaya çıkmasıyla yaşananları konu ediyor. Özel müfettişler bir gün havaalanında yüzü morarmış bir adam bulur. Adam, kendisini on yıl önce kaybolan Adrien Legrand olduğunu iddia eder. Oğlunun bulunduğu haberini alan Adrien’in babası Vincent, on yıl boyunca yaşadığı kabusun artık sona erdiğini düşünerek genç adamı evine götürür. Bu süreçte bir dizi korkunç cinayet bölgeyi etkisi altına alır.

Yönetmen
Julia Ducournau

Oyuncular
Vincent Lindon
Agathe Rousselle
Garance Marillier
Laïs Salameh
Myriem Akheddio

Okumaya Devam Et

Vizyondakiler

Kuklalı Köşk 2: Orman Kâşifi

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Mustafa H. Öztürk’ün yönetmen koltuğunda oturduğu “Kuklalı Köşk 2: Orman Kâşifi” filminin oyuncu kadrosunda Serkan Şengül, Kadir Çöpdemir, Ergül Miray Şahin, Ali Uyandıran gibi isimler yer alıyor.

Yönetmen
Mustafa H. Öztürk

Oyuncular
Serkan Şengül
Kadir Çöpdemir
Ergül Miray Şahin
Ali Uyandıran

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler