Son Kuşlar SSM’de Ücretsiz!

Etkinlikler

SSM’de Sinema Günleri: 10 Film ile Yeşilçam’ın 100 Yılı

S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi, “Yeşilçam’ın 100. Yılı”nda Türk Sineması’nın unutulmazlarını ziyaretçilerle buluşturuyor.  28 Ocak 2015 tarihine kadar devam edecek film gösterimlerine sinema tutkunları ücretsiz katılabilecek.

son kuşlar

Son Kuşlar (14 Ocak 2015, 17.00)

Merhum Erdoğan Tokatlı’nın ilk filmi, aynı zamanda başyapıtı. Dönem İstanbulu’nda geçen umarsız aşk öyküsü, Ayşe Şasa’nın senaryosuyla hayat buluyor. Kişilere belli bir sınıfsallık çerçevesinde yaklaşan film, aşkın –hele o ilk gençlik aşklarının- para ve maddiyat karşısında nasıl eriyip gidebildiğini gösteriyor. Dönemin etkili Fransız akımı Yeni Dalga’dan izler taşıyan tümüyle genç işi bir sinemanın örneği olarak, hâlâ dimdik ayakta duruyor. Selma Güneri, Ediz Hun, Tijen Par, Ayfer Feray, Kenan Pars, Senih Orkan, Tuncel Kurtiz ve diğerleri, örnek bir takım oyunculuğu sergiliyor.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up