Bizimle İletişime Geçin

Türkiye

‘Aynkehf’ten Aynvert’e’ Belgeseli Tamamlandı

Batman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Cereci’nin Süryani filmi tamamlandı.

Yayınlandı

tarihinde

suryani

Batman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Cereci’nin Süryani filmi tamamlandı.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yaşayan Süryanilerle Müslümanlar arasında 1915 yılında çıkan çatışmalar sırasında yörenin dini önderlerinden Şeyh Fethullah Efendi’nin binlerce Süryani’yi koruması altına alarak ölümden kurtarmasını ve barışı sağlamasını konu edinen ‘Aynkehf’ten Aynvert’e’ adlı belgesel filmin yapım süreci haziran ayında tamamlandı.

Süryani ezgileriyle yapım sonrası çalışmaları tamamlanan filmin Prof. Dr. Sedat Cereci’nin diğer film çalışmaları gibi uluslararası film festivallerinde gösterilmek üzere hazırlandığı ve İngilizce altyazıyla kurgulandığı belirtildi. Şeyh Fethullah Efendi’nin torunu Sabahattin Hamidi’nin anlattığı tarihsel gelişmeler, Anadolu’da yaşayan Süryanilerin terk ettikleri köylerde kalan sayılı Süryanilerin anlattığı acı anılar ve hüzünlü göçlerle dramatik bir yapı kazanan belgesel filmin, ilk gösteriminin İstanbul’da yapılabileceği bildirildi.

Yenişafak

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye

Netflix’ten Fatih Terim Belgeseli Yolda

Netflix Türkiye’de bir ilk.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

 Fatih Terim

Netflix Türkiye sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Galatasaray’ın teknik direktörü Fatih Terim hakkında belgesel hazırlığına başladığını duyurudu.

Futbolun ülkemizdeki yaşayan efsanelerinden biri olarak kabul edilen ve helen Galatasaray’da teknik direktörlük yapan Fatih Terim‘in hayatı Netflix tarafından belgeselleştirilecek. Birçok spor belgeselini bünyesinde bulunduran Netflix, ülkemizden hayatını belgesele aktaracak ilk sporcu olarak ise Galatasaray ve Milli Takım’da defalarca teknik diretörlük yapmış usta sporcu Terim‘i seçti.

Terim sevenlerini heyecanlandıran haber, Netflix Türkiye tarafından şu açıklama ile duyuruldu:

Okumaya Devam Et

Türkiye

Ata Demirer Yeni Filmi “Bursa Bülbülü”nün Müjdesini Verdi

Müzikal olarak çekilecek!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Ata Demirer

Sinemaya verdiği üç yıllık ara ile kendisini özlettiren senarist ve oyuncu Ata Demirer, yeni filmi “Bursa Bülbülü”nün müjdesini sosyal medya hesabından paylaştığı gönderi ile duyurdu.

Eyvah Eyvah serisi, Olanlar Oldu, Niyazi Gül Dört Nala, Berlin Kaplanı ve son olarak Hedefim Sensin filmleriyle ekranlarda boy gösteren usta oyuncu ve senarist Ata Demirer, sinemaya verdiği üç yıllık aranın ardından Bursa Bülbülü ile dönecek. İlk olarak Hülya Koçyiğit’in sunuculuğunu yaptığı Film Gibi Hayatlar programında konuk olup yeni filminin haberini veren Demirer, şimdi de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Bursa Bülbülü filminin müjdesini tüm sevenleriyle paylaştı.

Merakla beklenen filmin müzikal olarak çekileceği ve 80’lerin Bursa’sında geçeceği yapılan açıklamalar arasında bulunuyor.

Okumaya Devam Et

Günün Haberi

Sinema Salonlarının Açılış Tarihi Belli Oldu

Beklenen tarih açıklandı.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Sinema

Uzun süredir açılışı ertelenen sinema salonlarının Kademeli Normalleşme kapsamında alınan karar ile 1 Haziran tarihinde açılacağı duyuruldu.

Sinemaseverler tarafından heyecanla beklenen tarih belli oldu. İçişleri Bakanlığı‘nın Kademeli Normalleşme Dönemi kapsamında yayınladığı karar ile sinema salonlarının açılış tarihi, 1 Haziran olarak duyuruldu.

Dünya genelinde COVID-19 salgını gereği atılan normalleşme adımları ile vizyona girmeye başlayan filmler, 1 Haziran‘dan itibaren ülkemizde de gösterimlerine başlayacak. Kademeli Normalleşme kapsamında alınan kararlar gereği ülkemizde bulunanan sinema salonlarının 17 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında kapalı kalmaya devam edecek.

Okumaya Devam Et

Popüler