Avusturya Filmleri 23. Uluslararası Kısa Film Festivalinde

Festivaller Manşet Türkiye

Avusturya, 23 – 30 Kasım 2011 tarihleri arasında düzenlenen 23. Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali’ne 4 film ile katılıyor.

Daniel Zimmermann’ın yönettiği Stick Climbing’in konusu şöyle: Keyifli bir dağ gezintisi garip bir tırmanışa döner.Çekimler dağcının gözükmediği açıdan çekildiğinden, ağır nefes alışı ile imkânsız gözüken bir yolculuk başlamıştır. Yilin’ın yönettiği Little Precious, Borjana Ventzislavova’nin yönettiği Mavi Yüksek Dağlar, Nehirler ve Altın Ovalar ile Richard Wilhelmer’ın yönettiği Strange Love,Avusturya’nın festivali verdiği diğer filmler.

 

Daniel Zimmermann –  Stick climbing: Tahta Yol Tırmanışı

Keyifli bir dağ gezintisi garip bir tırmanışa döner. Çekimler dağcının gözükmediği açıdan çekildiğinden, ağır nefes alışı ile imkânsız gözüken bir yolculuk başlamıştır.

 

Yilin – Little precious: Canımın İçi

Genç olan Xiao Bao Peking’e gelir. Şehirden beklentisi yatacak bir yer,  yiyecek ve içecek ve biraz eğlencedir. Birden başı derde girer….. Yönetmen Yilin Viyana Film Akademisi’nde eğitim görmektedir. 24 dakikalık bir süre içinde duyguların geniş bir yelpazesini sunmayı başarıyor. Sonu açık olan film, iyimserliğe yer bırakıyor.

 

Borjana Ventzıslavova – High Blue Mountains, Rivers and Golden Plains: Hüzünlü Yüce Dağlar, Irmaklar ve Altın Renkli Ovalar  

Tschalga saldırgan, argo ve agresif bir balkan sound çeşididir. Tschalga metinlerinde hızlı arabalar, para ve sekse duydukları hayranlığı dile getiriyorlar. Borjana Ventzislavova Tschalga fenomenini minimalist bir sinema dili ile seyircinin karşısına çıkarıyor.

 

Richard Wilhelmer – Strange Love: Tuhaf Ask (California Institute of the Arts’da üretilmiştir):

Tahriş edilen bir düzenliliği gösteriyor. Düzenin aldatıcı şekilde olması günümüzde tanıdık, kolayımıza gelen ve kolay çözümlenen bir resim haline gelmiştir. Akşam güneşinde siyah beyaz parlayan bir golf sahası; bir siren sesinin ağlayışı; gökyüzüne yönelen manzara. Tam o sırada, tesadüfmüş gibi, bulutların arasında bir jet gözükür. Jetler tüm gökyüzünü kaplayınca bilinir ki: bu savaştır……

24.11.2011  19:00

YER: Canımın İçi (Little Precious)

Fransız Kültür Merkezi Sinema Salonu

25.11.2011  15:00

Tahta Yol Tırmanışı (Stick Climbing)

YER: Hollanda Şapeli

17:00

Tuhaf Aşk (Strange Love)

YER: Hollanda Şapeli

28.11.2011  15:00

Canımın İçi (Little Precious)

YER: Fransız Kültür Merkezi Sinema Salonu

17:00

Hüzünlü Yüce Dağlar, Irmaklar ve Altın Renkli Ovalar

(High Blue Mountains, Rivers and Golden Plains)

YER: Hollanda Şapeli

29.11.2011  15:00

Tuhaf Ask (Strange Love)

YER: Hollanda Şapeli

17:00

Tahta Yol Tırmanışı (Stick Climbing)

YER: Hollanda Şapeli

19:00

Hüzünlü Yüce Dağlar, Irmaklar ve Altın Renkli Ovalar  

(High Blue Mountains, Rivers and Golden Plains)

YER: Hollanda Şapeli

sinefesto.com/ Barış Karabulut

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up